5. Gün: İş arkadaşlarının önemi

Sakaryali

Active member
Mutluluk Mücadelesi 5. Gün: Bir meslektaşınızla yakınlaşın

Bugünkü egzersiziniz bu: işyerinde veya öğrenciyseniz okulda daha yakından tanımak istediğiniz birine ulaşın. Emekliyseniz veya ev dışında çalışmayan bir ebeveyniniz varsa, yine de katılabilirsiniz: düzenli olarak gittiğiniz her yerde “iş yerinizi” düşünün; bu bir sınıf, gönüllü olarak birlikte çalıştığınız bir kuruluş ve hatta bir kafe olabilir. komşun .

İşte yeni iş yeri bağlantıları kurmanın dört yolu:

tanımadığın biri için: Arkadaşlık uzmanı ve The Business of Friendship kitabının yazarı Shasta Nelson, bir işyeri arkadaşlığı geliştirmenin en iyi yollarından birinin, bir kişinin bir toplantıda veya grupta bahsettiği bir şeyi takip etmek olduğunu söyledi. “Neden bahsettiklerini yaz,” dedi, “böylece bir hafta sonra ‘Yaptığını söylediğin 5K nasıl gitti?’ diyebilirsin. Ya da, ‘Umarım kızınız iyidir’.’ diye sorduğunuzda Bayan Nelson, insanların “çok şaşırdığını ve sevindiğini” söyledi.

Daha iyi bilmek istediğiniz bir meslektaşınız için: Onu, “Kafamı boşaltmam gerekiyor, beni mahallede yürüyüşe çıkarmak ister misin?”

Veya Clearwater, Fla’dan bir organizasyon psikoloğu ve yönetici koçu olan Gena Cox, onlara anlamlı, düşünceli bir iltifat edin, dedi. “Geçenlerde biri bana birdenbire mesaj attı ve bana neden hayran olduğunu söyledi” dedi. “Şok olmuştum. Ve benim için bu küçük şeyi yaptığı için kendimi her zaman bu meslektaşıma daha yakın hissedeceğim.”

Bir bilgisayar sorununu çözmek ya da en iyi otomatların nerede olduğunu göstermek olsun, biri size işyerinde herhangi bir yardım teklif ettiğinde, “kişiyi rahatsız etmek istemediğiniz için otomatik olarak reddetme” dürtüsüne karşı koyun Bayan Nelson. . “Bunun yerine evet deyin. Ve sonra cömertçe yanıt verin ve işlerini kolaylaştırmak veya daha eğlenceli hale getirmek için yapabileceğiniz herhangi bir şey olup olmadığını sorun.