7. Gün: Tüm yıl boyunca mutlu olun

Sakaryali

Active member
Arkadaşlık Dosyaları: Meydan Okuma Hakkındaki Yorumlarınız

Bugün, bu hafta birine ulaşan veya daha önce buna benzer bir şey yapmış olan insanlardan, meydan okumaya verdiğimiz en sevdiğimiz tepkilerden bazılarını öne çıkarıyoruz.

“45 yıl sonra kek birliği liderime döndüm. (Google ile bile onu bulmam biraz zaman aldı.) Onu bulmayı başardığım için çok memnun oldu ve bana güzel bir mektup gönderdi. Amy M. Vansen, Dearborn, Mich.

“Bu sabah kocama kahve içerken bugünkü Mutluluk Yarışmasını okurken beklenmedik bir şekilde gözyaşlarına boğuldum. ‘Yalnız olmalıyım, kalbimi kırdı’ diye düşündüm. Ben de New Jersey’de yaşayan en iyi arkadaşım Jeff’i aradım. Jeff ve ben yıllarca profesyonel müzikal tiyatro oyuncuları olarak birlikte çalıştık ve arkadaşlığımız kariyerler, kilometreler ve farklı kocalarım arasında ilerledi. Yaptığı tadilat için pencere satın almak üzere vitrin dükkanına giderken telefon geldi – o artık bir iç mimar – bu yüzden zaman sınırımızı belirledik. Ne söylediğimize değil, beni gülümseten ve içimi dolduran tanıdık ve değerli baritonunun sesi ve ritmine çok önem verdiğimi fark ettim.” — Alexana Ryer, Eaton, Colo.

“Her zaman meşgul olan ve konuşmak için zaman bulmakta zorlanan çok iyi bir arkadaşım var. Ama ona mesaj atıp bu hafta konuşmak için ne zaman sekiz dakikası kaldığını sorduğumda hemen cevap verdi. Çok hoş bir sohbet ettik ve dokuz dakika sonra mola için özür diledim. Beni Times’a şikayet edeceğini söyledi.“- Ben Sofer, Kudüs

“68 yaşındayım ve 46 yıllık evliliğim sona eriyor. Bugüne kadar, bu kayıpla başa çıkma ve yedi yetişkin çocuğumuzun babası olmaya devam etme çabalarımda “yalnız savaşçı” yaklaşımını benimsedim: “Bununla başa çıkabilirim. Ne yaptığımı biliyorum.’ Sekiz dakikalık meydan okuma, son birkaç aydır 30 yaşındaki erkek arkadaşım Bill’e ulaşmadığım için katlandığım kendi kendime verdiğim zarara gözlerimi açtı. Bill beni içten içe tanıyor ve kendi hayatındaki bu zor geçişte benden önce geldi. Bu sabah haber bültenini okuduktan sonra Bill’e mesaj attım ve bu öğleden sonra için bir telefon görüşmesi ayarladık, muhtemelen Bill’in annesi iki yıl önce öldüğünden beri ilk doğrudan görüşmemizdi. Sohbet, umduğum her şeydi. Erkenden sekiz dakikalık sınırı aştı ve o zamandan beri birkaç kez mesaj alışverişinde bulundu. Satıldım.”Scott Reed, Virginia Sahili, VA.

“Bu, kız kardeşimin canlı övgüsüne verdiği yanıttı: ‘Vay canına. Söyleyecek söz bulamıyorum. Tamam, belki değil. Yaptığım şeyleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederim; hiç de zor değildi. seni sevmek kolay.“”Debbie Rivard, Peachtree City, Georgia.

“BEN Bu hafta arkadaşlarımla tekrar birlikte olmak için önceki bir işe yeni döndüm. Bir yıl önce iş arkadaşlarımı özleyeceğimi bile bile daha yüksek maaş için ayrıldım ama iş arkadaşlarımın olmadığı bir yıl beni mutsuz ve yalnız bıraktı. Eve dönebildiğim için inanılmaz derecede minnettarım.” Hannah Esper, Lafayette, Colo.