Benimle bir yaz planladıktan sonra erkek arkadaşım neden başka seçeneklerin peşine düşüyor?

Sakaryali

Active member
Erkek arkadaşım ve ben bu yaz onun okuduğu şehirde birlikte yaşamak istedik. Orada aylar önce işe başladım; ders alacaktı. Ama az önce onun da Washington’daki NASA’ya staj için başvurduğunu öğrendim. (İlk kesimi o yaptı.) Onun adına sevindim ama üzüldüm de. O okulda olmayacaksa benim de orada olmam için bir sebep yok. Bu yüzden okulumda ücretli araştırma yapmak ve bir çiftlikte çalışmak için hemen bir yedek plan oluşturdum. Geçim ödeneği için de başvurabilirim, ancak bunu şimdi taahhüt edersem. Arkadaşım hala NASA işini alıp almadığını bilmiyor. Yazı onunla geçirmeyi dört gözle bekliyordum. Pek emin değilim. Düşünceler?

KIZ ARKADAŞI

Burada nazik olmak istiyorum. Bu, ikiniz için de erken bir ilişki olabilir. Arkadaşınız bunu bilerek ya da bilmeyerek yapmış olsun, size bir seçenek olarak davrandı, bir öncelik olarak değil. Yazınızı riske atmayın ve bekleyin. Şimdi yedekleme planını etkinleştirin.

Hiç kimse heyecan verici bir fırsatın elinden kaçmasına izin vermemeli. (Şahsen, bir uzay giysisi giymeyi çok isterim!) Ama erkek arkadaşın ilişkinizin başarılı olmasını istiyorsa, izin vermemek için sizinle herhangi bir plan yapmadan önce tüm kartlarını masaya koyması gerekecek. yeniden düşüş).

Ancak, çiftler halinde düşünmek otomatik değildir. Onunla hala ilgileniyorsanız, bunun hakkında konuşun. NASA’nın görünüşünü size anlatmakta gecikmesinin planlarınızı nasıl alt üst ettiğini ve kendinizi kötü hissetmenize neden olduğunu açıklayın. Ondan size karşı daha uzlaşmacı olmasını isteyin ve bu iyiliğe karşılık verin. Ortaklarımızı zekice alt etmeden kişisel hedeflerimizi bu şekilde takip ederiz.

Vermenin arabulucusu çıkmak istiyor

Çocuklarımın ve eşimin doğum günlerinde kayınvalidem bana ne alacağımı soruyor. Ben önerilerde bulunuyorum, o da hediyeleri alıp bizim eve gönderiyor. Bana soruyor çünkü kocam ona hiçbir şeye ihtiyacımız olmadığını söylüyor ama bize hediyeler vermeyi umursadığını biliyorum. Ayrıca bana ambalaj kağıdı gönderiyor ve hediyeleri önceden paketleyip saklamamı istiyor. Sonra paketlerin geldiğini onaylamak için bana yazıyor. Nankör görünebilirim ama buna karışmamı nasıl en aza indirebilirim? Tam zamanlı çalışıyorum ve 7 yaşın altında bir sürü çocuğum var.

GELİN

Beni büyüleyen şey şu: Kocanızın ailesinin iki nesli – anne ve oğul – işinizi onun yerine yapmanız için sizi getirdi. Siz durdurana kadar bu durmayacak! Küçük çocuklara hediye almak çocuk oyuncağıdır. Kayınvalideniz de muhtemelen oğlunu tanıyordur. Hediye fikirlerine gerçekten ihtiyacı varsa, alıcılarla ilgi alanları hakkında konuşmanızı önerin. Onları hediye paketi sunan perakendecilere de yönlendirebilirsiniz.

Kocanıza gelince, annesine hediye vermenin duygusal önemini açıklamanız yaklaşık üç dakikanızı alacaktır. Hala anlamıyorsa, numara yapmasını söyle çünkü o onun annesi ve sen ona kişisel müşterisinin işini veriyorsun. Bu, buzdolabında güvenli çizimler önerdiğim teşekkür notları bırakıyor.

Başkalarının parasıyla ilgili sorun

Artık bir çocuğumuz olduğuna göre, Los Angeles’ta aileye daha yakınız. kiralıyoruz. Burada alışveriş yapmayı göze alamayız ve bundan sonra da alacağımızdan şüpheliyim. Yıllar boyunca, arkadaşların ev satın almak için ailelerinden büyük meblağlar aldığını gördüm. Geçenlerde zengin bir aile dostumuz bana henüz bir ev alıp almadığımızı sordu. Sonra ikinci bir çocuğumuzun ne zaman olacağını sordu. İkisine birden gücümüz yetmez. Eve gittim ve ağladım! Normalde hayatımdan utanmam ama arkadaşlarım iyileştikçe – genellikle ebeveyn hediyeleri sayesinde – onları artık neredeyse hiç görmek istemiyorum. Ne yapmalıyım?

A

Tam olarak yaptığınız şey: Duygularınızı hissedin – karanlık, kıskanç olanları bile – ve onları ifade etmeye çalışın. (Bu genellikle umutsuzluğumu yumuşatır.) Ayrıca, Richie Rich olmasanız da, muhtemelen gayet iyi durumda olduğunuzu ve zengin ebeveynleri olan arkadaşlarınızın sizden hiçbir şey almadığını görmenize yardımcı olabilir. Hatta etraflarında olmayı kolaylaştırabilir.

Pekala, bazı insanlar felsefi olarak nesiller arası zenginliğin aktarılmasına karşı çıkıyor. Ama şikayetiniz farklı görünüyor: o sosla araba kullanmıyorsunuz. Ama bu konuda pek bir şey yapamayız. Yerinizde olsam, Los Angeles’ta kiralamayı kabul etmeye veya kendi evinizin sahibi olmanıza izin verecek daha ucuz bir yer bulmaya karar verene kadar bu konuyu partnerinizle tartışırdım.

Gelinin sorunlu annesi

Ablam kızıyla tartıştı. Zamanlama bundan daha kötü olamazdı: yeğenim yakında evleniyor ve kız kardeşim bize – kardeşlerine ve çocuklarımıza – düğüne katılmamamızı istedi. Gerçekten gitmemeli miyiz? Ortada kalmış hissediyorum.

HALA

Tabii ki kendinizi ortada kalmış hissediyorsunuz! Kız kardeşin seni oraya götürdü. İsteği çocukça ve kinci olarak karşımıza çıkıyor. Sizi ilgilendirmiyormuş gibi görünen kavgalarından uzak durun ve yeğeninizin düğününe gidin.

Garip durumunuzla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, SocialQ@Haber adresine, Facebook’ta Philip Galanes’e bir soru gönderin veya @SocialQPhilip Twitter’dan.