Bir hacer taichí için rehber olun

Sakaryali

Active member
“Crin del Caballo’yu aç”. “Ondear las manos como nubes”. “Abrazar al tigre y regresar a la montaña”. Bunlar şarkı ve şiir isimleri değil. Taichi’de herkesten daha fazla aktif var.

250 milyondan fazla uygulayıcı ile dünyanın en popüler aktivitelerinden birini değerlendirebildi. Bir savaş sanatı olarak XVII mühründe Çin’de ortaya çıktı. Karate ve taekwondo arasındaki fark, tai chi’nin sessiz gücün odak noktası olmasıdır çünkü savaşta yetişkinler ve yaşlılar için daha erişilebilirdir.

48 yaşındaki Shirley Chock, ön çapraz bağını geçtikten sonra 20 yıl önce stajını tamamladı. Yaralanmaya neden olan akrobatik bir dövüş sanatçısı olan wushu kung fu uyguluyordum, ancak taichí bana bir tür darbe sonrası rehabilitasyon önerdi. Finans alanında çalışan, New York’ta doğan ve çocukluğunu Tayvan’da geçiren Chock, tai chi dönemini piyasaları kontrol etmek için faydalı buldu. Birkaç yıl önce Connecticut okulunu öğretmen olarak aldım ve Aiping Tai Chi ile tanıştım.

Chock, “En çok eski mezunlara ‘Ojalá hubiera decubierto esta práctica cuando en joven’ dedim” diyor. Aşağıda denizin neler sunabileceğini ve hazırlandıktan sonra nasıl hayata geçirileceğini açıklıyoruz.

Tai chi yapmak ister misin?

Osher Bütünleştirici Tıp Merkezi direktörü ve yazar Peter Wayne, genel güç, esneklik ve vicdanlılık için zihinsel odaklanma ve fiziksel çabanın birleşimini açıklıyor. Harvard Tıp Okulu Tai Chi Rehberi.

Duruş çok yorucu ve çok daha fazlasını gerektiriyor, örneğin yoga, işyerinde başka bir disiplin ve ruh. Wayne, “İnsanlar profesyonel ve etkileşimli mesleklerinin uç noktalarında geliştikçe, tüccarın ceplerini bırakarak, kapıları kapatmak için açarak veya geldiklerinde tekrar kaydederek hayat günlüğü aktivitelerini yakalamaları önemliydi” dedi. . Bu aynı zamanda, pasif meditasyon tekniklerinin derin nefes alma ve hareket kombinasyonunda farklılık gösterdiği ve uzman olmaları durumunda sinir sistemini sakinleştirmeye çalıştıkları anlamına gelir.

Araştırmacılar, Parkinson gibi nörolojik rahatsızlıkları olanlar da dahil olmak üzere hastaların denge ve hareketliliği iyileştirebileceğini öne sürüyor. Uzun boylu insanlar için de yardım alabilirsiniz. Hospital de Harlem’de romatoloji direktörü ve Universidad de Columbia’da yardımcı klinik tıp profesörü Amanda Sammut, çevredeki kasları güçlendirmek ve eklemlerdeki gerilimi azaltmak için onayladı.

Bu nedenle egzersizlerinizi Osteoarthritis de rodilla Manejo’su ve Colegio Estadounidense de Reumatología ekipleri için çantalarda yapmanızı öneririz. Stüdyolara ayrıca haftada iki veya üç seansın artan depresyona, gerginliğe, ruh sağlığına ve bilişsel esnekliğe yol açabileceği tavsiye ediliyor.

Durumunuza bağlı olarak, cihaz tüm uçuş süresi boyunca hızlı bir sürüşten sonra çok güçlü olabilir. Uygulaması kolay değil ama ambargo olmadan herhangi bir sağlık sorununuz varsa doktorunuza danışmanız mümkün.

nasıl üzgünsün

Felsefe yin ve yang’ın altındayken uygulama konusundaki tavsiyelerini alırsak: bu iyi değil, ama karanlıkta değil, diye açıklıyor Chock.

Çok sayıda önemli usta veya kurucu ile Yang, Chen ve Sun gibi farklı stiller vardır. Denizi geçtiğine dair hiçbir bilimsel kanıtı olmayan Wayne, “Şu anda farklılıklar var, daha fazla tesadüf var” dedi. Müdürler için Chock tarzı önerir; Bu en büyük sorun çünkü birçok insan sınıfı buldum.

Wayne çevrimiçi okulları ve sınıfları aramayı seçtiği için eğitmenler için herhangi bir sertifika yoktur. Felsefeyi anlamakla ilgileniyorsanız, derinlemesine çalıştığınız zamanı ve dersleri yalnızca finansal zorluklarla meşgul olmak için harcamış olmalısınız.

Odaya, kokunun tarzına ve arkadaşlarınıza aşina olduğunuzdan emin olmak için iki sınıfa kadar yardım edin. “El taichí bir deneyimdir; Chock, “Tines que probarlo y sentirlo” diye tavsiye ediyor.

Tüm ücretsiz Kindle okuma uygulamalarını görüntüleyin. Ayrıca çevrimiçi olarak da öğrenebilirsiniz ve tıbbi yardım sağlayan bazı eğitmenlerin, Sammut tarafından artrit ve diğer ilaçları olan kişiler için sanal kursları vardır.

İlke sınıfları, basit bir koreografiye geçmeden önce resmi kavram ve ilkelerin tanıtıldığı temel uygulamaları içerir, böylece karmaşık insanlar tarafından dikkatinizin dağılmasına gerek kalmaz. Chock ayrıca bunların görselleştirme için kullanılacak araçlar olarak taichi’nin (Çin edebiyatına yapılan referanslardan bir seçki) hareket sayısı olduğunu doğruladı. Örneğin, “La grulla blanca despliega sus ached” dediyseniz, “realmente imaginar a una grulla desplegar sus ach” diyebilirsiniz.

Zanaatkarlarla tanıştığınız düşünüldüğünde, oraya varamama olasılığınız daha yüksektir. Mezunlar avanzados hacer olabilir fikir tartışması Bireysel insanlar, yoldaşlara karşı hareket eder, ancak bir bütün olarak sınıfta. Principiantes’ten bizi sorumlu tuttu.

Verter el Qi

Erkekler seviyesinde ayrı pastalarla pastaların birleştirilmesi. Bir poco las rodillas’ı esnetin, levanta el pie isquierdo ve da a pasto grande hacia la izquierda. Cuerpo’nun merkezi. Arte hacia delante and hacia atrás levantando los talons, luego los dedos de los pies ve de yeni los talones.

Kek meydanına her geldiğinizde, kenarda uzanan palmiye ağaçları ve gevşeyen muñecas ile brazoları pechosların yüksekliğine yerleştirin. Şimdiye kadar, sahip olduğum ayaklarla dağlarda ayaklarımla yürüyebilene kadar ayaklarımla dolaşmak zorunda kaldım.

Enerjiyi genişletin

Börekleri erkekler boyunda ayıran börek, böreği havaya kaldırır ve şehre bir adım daha atar. Çubukları esnetin ve bir parmakla birkaç kez esnetin, yüzünüzü sıkın, sarın ve dinlenin. Daha sonraki kursta, Manos o zamana kadar Piernas’a girmek zorunda kaldı.

Nubes olarak sevgili arkadaşlar

Erkekler boyunda ayrılan pastacı, direkleri hafifçe bükerek pastayı yerden kaldırdı ve büyük bir adım attı. Estira las rodillas y, mientras lo haces, lleva los brazos a la altura del pecho, con las palmas hacia abajo y las manos y muñecas sueltas y relajadas. Bir parmak çubuğunu esnetmek, parmak uçlarını uzatmak ve sıkmak için sözde çömleklere çarptırılır. Estetiğin olduğu ve derinin büyüdüğü bir modun içine girin; al hacerlo, lleva tu peso a la pierna derecha y levanta y cruza la mano derecha, delante de la cara, con la palma hacia ti. Anahtar medya hattı olduğunda, sonuna kadar.

Hareketleri zıt yönlerde tekrarlayın, gövdenizi adanın üzerinden geçirin ve kasaba iskelesinin üzerinden pesonuzu alın, kasaba adamının üzerinden geçin ve onu yakalamak için rostro’nuza sırtınızı dönün.

Qi del cielo ile yıkanır

Ayrılan keklerle pastayı birleştirerek erkek çapasına ulaşın ve pastayı havaya kaldırarak hedeflediğim bir adım daha atın. Levanta poco los brazos hacia los dos ve luego hacia arriba. Circula tus manos, con las palmas hacia abajo, delante de la cara y hacia el suelo. Evinize getirdiğiniz gençleşmiş enerjiyi görselleştirin, anladote al suelo.

Cindy Kuzma, Chicago’da yaşayan bir dönem uzmanı ve şu kitabın ortak yazarıdır: Kadınlar için Çığır Açan Koşu: Büyük Hayaller Kur ve Akıllı Tren.