Bu melodiyi adlandırın (ve arkasındaki kuşa)

Sakaryali

Active member
Bu hafta katılımcıları bunu yapmaya davet ediyoruz. Kuşları kulaktan izlemeye çalışın. Bölgenizdeki beş türü seslendirmelerine göre belirleme alıştırması yapın. Ücretsiz Sound ID özelliği Merlin Kuş Kimliği Uygulama, bölgenizde hangi türlerin seslendiği veya şarkı söylediği hakkında önerilerde bulunabilir. (Sağır veya işitme güçlüğü çeken kişiler, seslerin görsel bir temsili olarak Merlin’in spektrogramlarını faydalı bulabilirler.)

bize söyle: Deneyimli bir kuş avcısıysanız, kuşları seslerinden tanımayla ilgili ipuçlarını paylaşın. Ve ilk kez denerseniz, nasıl gittiğini bize bildirin.

56 yaşındaki Michael Hurben, kuş gözlemciliğine yirmili yaşlarında başladı. Daha deneyimli bir kuş gözlemcisi olan Claire Strohmeyer ile de ilgilendi. Üçüncü randevularında Audubon Derneği ile yürüyüşe çıkacağından bahsettiğinde Bay Hurben, kadınla onun için tanıştığını biliyordu.

“Sadece soğukkanlılığımı kaybettim çünkü hayatı boyunca yaptığı şey buydu” dedi. “Bu bizim acil bağımızdı. Ondan sonra onu bırakmak istemedim.” 1993’te evlendiler ve kuş gözlemciliği birlikte aktiviteleri haline geldi ve sonunda onları 45 ülkeye yeni türler görmek için götürdüler.

Ancak Hurben Bey’in kuş gözlemciliğine olan ilgisi ve Bayan Strohmeyer’in çiçek açması gibi, görme yeteneği bozulmaya başladı. “Kötü bir zamanlamaydı,” dedi. “Kuşları görememek beni gerçekten rahatsız ederdi. Bir noktada bununla uğraşmak zorunda kaldım.”

Geceleri görememesine ve çevresel görüşü olmamasına rağmen Bay Hurben, kuş gözlemciliği sevgisini kulaktan keşfetti. Güçlü bir mikrofon kullanarak birçok kuşu görmeden teşhis edip kayıt yapabildi: “‘Bunu duyarsam ve kaydını alırsam görmesem de giderim’ dedim. .’ bununla yetin.’

Bay Hurben şu anda dünyadaki tüm kuş türlerinin neredeyse yarısını gözlemledi ve yaklaşık 1000 kuşun seslendirmesini kaydetti. İşitsel kuş izleme becerileri çok ince ayarlanmıştır. “Sonunda insan seslerine benziyorlar” dedi.

Birçok kuşçu, tanımlama için büyük ölçüde kulaklarına güvenir. Quebec’te bir yaz kuş gözlemciliği projesine katılan Jocelyne, “Anı yaşamak bir deneyim” diye yazdı. “Özellikle yeşilliklerin genellikle kuşları görsel olarak gözlemlemek için çok yoğun olduğu yaz aylarında, tamamen seslere odaklanıyorum.”

Başka bir katılımcı, California’da yaşayan Barbara şöyle yazıyor: “Ben bir şarkıcıyım, bu yüzden kuşları tanımak için kulaklarımı eğitme fikri ve süreci bana doğal geldi.” Hiç duymadığım kuşları tanımlamak için Merlin’i kullanıyorum. önce ve şüphelerimi doğrulamak için.”

Bay Hurben, Merlin Bird ID uygulamasının kuş çağrılarını dinleyebildiğini ve olası kaynağı belirleyebildiğini belirtti. Ancak deneyimli bir kuş gözlemcisi tarafından denenmiş ve test edilmiş kuşları tespit etme yönteminin hala altın değerinde olduğunu söyledi.

Nasıl yaparsanız yapın, kulaktan kuş gözlemciliği ödüllendirici olabilir. Hurben, “Gerçekten başka seçeneğim yoktu” dedi. “Daha iyi dinlemek için görme engelli olmanıza gerek yok. Sadece çaba göstermelisin.”