Küçük Aşk Hikayeleri: “O hariç herkes biliyordu”

Sakaryali

Active member
Neyse ki başka yer yok

Fire Island’da The Laundromat adında küçük bir çamaşırhanem vardı. Carol, ortak dairesinden aldığı küflü çarşaflar ve havlularla içeri girdi. 48.50 dolardan alıntı yaptım (bu 1976’daydı). “Ben Bronx’luyum” dedi. “Çamaşır için 48,50 dolar ödemiyorum. Ben başka bir yere gidiyorum.” Üzgün bir şekilde ayrıldı ve sadece bir saat sonra darmadağınık, sıcak ve sinirli bir halde geri geldi. “Başka yer yok” dedi. “Biliyorum” dedim, “ama bana inanmayacağını bildiğim için söyleyemedim.” 43 yıllık sevgili eşimle de böyle tanıştım. — Rick Kushner

Uzun süredir ertelenen bir rüya

Diğer kızlardan ilk kez hoşlanmaya başladığımda 7 ya da 8 yaşındaydım. Bir kadına aşık olmayı hayal ettim. Ama ben bir Evanjelik kiliseye mensuptum ve bunun mümkün olduğunu düşünmemiştim. Yeterli olacağını umarak 25 yaşında bir adamla evlendim. Ama hayaller o kadar kolay ölmez. 24 yıllık evlilik ve üç çocuktan sonra Liz ile tanıştığımda ruhum uyandı. Şimdi, 64 yaşında, gerçekten özgürüm. Olduğum gibi görünmek için özgürüm, göründüğüm gibi değil. Hayallerimin çok ötesinde bir aşkı yaşamakta özgürüm. — Kim Damgası

iyi bir spor

Eylül 2020, Hanoi, Vietnam: Leigh (Amerikan-Belçikalı, uluslararası edebiyat öğretmeni) ve Kamil (Polonya-Vietnamlı, MMA savaşçısı/dövüş sanatları eğitmeni). çok yalnızdım O değildi. Derin depresyonumdan çıkmak için bir spora ihtiyacım vardı. İşe yaradı. İki yıllık fikir tartışması ve masa oyunu geceleri boyunca hem dövüş sanatlarına hem de Kamil’e aşık oldum. Bunu kendisi dışında herkes biliyordu. Şubat 2022’de Kamil’in ilişkisi yolunda gitmiyordu, Rusya Ukrayna’yı işgal etmişti, her şey zayıf geliyordu. Bir arkadaşı ona “Leigh ile neden çıkmıyorsun?” diye sordu. Bir yıl sonra ona benimle evlenme teklif ettim. Yapacak. — Leigh Kurtarıcı

Ofis ziyareti

Doğuma sadece birkaç gün kalmıştı ama hala çalışıyordum. biri adımı söyledi Yukarı baktım ve ilk gerçek aşkımın bana baktığını gördüm. “Burada ne yapıyorsun?” Diye sordum. İş için şehirde olduğunu, öğle tatilinde olduğunu ve beni bulmaya kararlı olduğunu söyledi (1982’de işler çok daha az güvenliydi). Sadece beş dakika ziyaret ettik, ama o zaman bu adamın her zaman kalbimde bir yeri olacağını biliyordum. 41 yıl sonra kızımın hayatı boyunca onunla hala iletişim halindeyiz. Bu özel bir dostluk. — Amy Lamy