Küçük Aşk Hikayeleri: “Siyah Erkekler ve Beyaz Erkekler Arasında”

Sakaryali

Active member
64 yıl sonra çocukluk anısı

Indiana, 1959 yazı: Organize beyzbolda ilk sezonumdu. Aynısı JR için de geçerliydi. Ben şehir merkezinde yaşayan zenci bir çocuktum; o banliyöden beyaz bir çocuktu. Takımın en genç üyeleri olarak ikimiz de 8 yaşında koçluk sırasına atıldık. Her maçla aramızdaki fiziksel mesafe daraldı. Bir gün birbirimize o kadar yakın oturduk ki küçük parmaklarımız değdi. 1950’lerin sonlarında, özellikle siyah ve beyaz erkekler arasındaki eşcinsel ilişkiler yasadışı ve çok tehlikeliydi. Kısa bir süre gülümsedik ama dümdüz karşıya bakmaya devam ettik. Maçın sonunda ellerimiz birbirine kenetlendi. — Al Miles

Gerçeği geçersiz kıl

Günlük flörtümüze ara sıra Londra, Paris ve Los Angeles gezileriyle başladık. İkimiz de bağlılıktan korktuğumuz için arkadaş olmadığımıza dair şaka yaptık. Covid yüzünden dünya durduğunda birlikte taşındık. Kendi küçük balonumuzu yaptık. Anı yaşadı. savundu. çığlık attı. sevilen. Otlu kek yerken ölebileceğimizi düşündüm. Bir köpek yavrusu var. Ama dünya yeniden açıldıktan sonra, birlikte geçirdiğimiz dört yıl sona erdi. Standart Otel’in üst katında kasıtlı olarak ayırdık. Gözümüzde yaşlar, uzun bir kucaklaşma ve nazik bir gülümsemeyle vedalaştık. — Isabel Castillo Guijarro

babam ne demek istedi

Küçük yaşlardan itibaren babama “Hayatın anlamı nedir?” diye sorduğumu hatırlıyorum. Verdiği cevaplar sıkı çalışma, sevdiklerinden alınan keyif ve nezaket etrafında dönüyordu. Ben gençken çok kolay görünüyordu. Hindistanlı bir göçmen olan babam ailesine, mühendislik kariyerine ve tenise değer veriyordu. Mutlaka bu sırayla değil. Alzheimer onun aklını ve sesini çaldığında, ona daha fazla soru soramadım. Ama ikinci torununu kucağına aldığında gözleri çok şey anlatıyordu. Bu Babalar Günü, onun burada olmadığı ilk gün ve yine de sonunda onun basit bilgeliğini kavradım: Hayatın anlamı sevgidir. — Amy Tan Cangilla

Bir dalga tarafından kaydedildi

2011’de Seattle’da yasal olmadan önce “evlendik”. Kyle da ben de suyu seviyoruz, bu yüzden Lake Union’daki bir mürettebat kulübü mükemmel bir yerdi. Yaklaşık 50 kişinin bulunduğu rıhtım derin sulara gömüldü. Gece 1’de yeminlerimizi yazdık. Yeminlerimi okurken durakladım: gözyaşları beni yutmakla tehdit etti. O sırada bir tekne geçti, yolcuları tezahürat yapıp bize el sallarken, yerinden çıkan su rıhtımın kalaslarından yükseldi. Dalga tarafından kurtarıldık, daha sonra sevinç gözyaşlarımızı özel olarak yaşayabildik. — Drew Miller