Küçük Aşk Hikayeleri: “Turuncu bir peruk taktım”

Sakaryali

Active member
Nadir bir şans

En büyük çocuğum ve ben felç geçiren babamı ziyaret etmek için Massachusetts’ten New Hampshire’a gittik. Bize yetişmek için nadir bir şans verdi. Beş saatlik gidiş-dönüş sürüşünden sonra vedalaşmak için elimi uzattım. En büyüğüm her zaman en önemli haberleri son ana saklar. “Neden iki oğlun olduğunu biliyor musun?” diye sordu çocuğum yüzüme bakarak. “Artık bir kızınız ve bir oğlunuz var.” Kafa karışıklığı ve sorular etrafımı sardı. Ama sadece bir cevap sayıldı. Kızımı kucağıma aldım ve ona yeni adıyla Katy adını verdim. — Linda Düğme

denizde bir işaret

Nereye gidersem gideyim kocamın küllerini yanımda taşıyorum. Rene benim gerçek aşkım ve ortağımdı. Ölümünden sonra, diğer hemşireler beni 3.000 hemşirenin eğlenmek ve daha fazlasını öğrenmek için bir gemi yolculuğuna çıktığı NurseCon’a katılmaya ikna ettiler. Geçen gece “Glow” temalı bir parti vardı. Turuncu bir peruk taktım. Lazer ışıkları ve neon ışıklar etrafımda parıldadı. Rene’nin küllerinden birazını denize saçtım. Sabah bir arkadaşımın Rene’yi rüyasında ışıklar ve bir sürü insanla çevrili olarak gördüğünü söyleyen bir mesajla uyandım. “Mutluydu” dedi. Laurie Beauchemin

Kızdırma partisinden sonra arkadaşımın bana attığı kısa mesajın ekran görüntüsü.
Babamın birçok dersi

Telefon çaldığında bir çarşamba akşamı, akşam yemeğinden hemen önceydi. Babamdı, Leo. Daha giriş yapmadan, “Yapmış olabileceğim her şey için özür dilerim” dedi, “Sorun değil,” dedim. Sonra havadan ve akşam yemeğinde ne pişirdiğimden konuştuk. Sonra vedalaştık. O konuşma hakkında bir daha hiç konuşmadık. Aramasını neyin tetiklediğini bilmiyorum ama bir şeyi biliyorum: babam bana ehliyetsiz araba kullanmayı öğretti, sigara içti ve annemi görmezden geldi. Ama Vallahi o gece bana affı da öğretti. — helena rosenthal

her şeyi tut

Aralık ayında, kocam ve ben, sağlam ebeveynlik potansiyelimizi (umarız) yakalayan bir videoyla birlikte Everest kalitesinde bir yığın evlat edinme belgesi teslim ettik. Başvurumuzdan sorumlu sosyal hizmet uzmanı “Bekleme süresi altı ay ile iki yıl arasında” dedi. “Öyleyse şimdi Avrupa’ya seyahatinizi planlamaya başlayın.” Şaka yapıyordu ama anlatmak istediği açıktı: vaktiniz varken bu zamanı kullanın. Altı hafta sonra NICU’da bebek oğlumuz Hayes’i sallıyorduk. Bebek partisi yok, kreş yok, Avrupa gezisi yok. Ama kollarımızda her şeyi tuttuk. — Amy Pengra düğmesi