Küçük Modern Aşk Hikayeleri: “Pürüzsüz Bacağı Benimkine Dokunuyor”

Sakaryali

Active member
Kuşkusuz Amerikalı bir kız

1969. Ben, bir Kız İzci mektup arkadaşı için bir başarı rozeti isteyen Amerikalı bir kız. İskoç bir yatılı okul kızı olan bir öğretmen ondan bir “mektup arkadaşı” bulmasını istedi. İkisi de 10 yaşında. Fransız bir çocuk diledim. Liz, “Amerikalı bir kız dışında her şeyi” istiyordu. Görünüşe göre kader daha iyi biliyordu. Hayatlarımızın inanılmaz benzerlikleri var. İkimiz de bir ebeveynimizi çocukken, diğerini yirmili yaşlarımızda kaybettik. O bir tiyatro yönetmenidir; ben bir aktörüm 40 yaşında ikimiz de ruh eşlerimizi bulduk. 54 yılı aşkın süredir birlikte güldük, üzüldük, seyahat ettik ve kutladık. Ömür boyu arkadaş için sıradan bir mektup arkadaşı. Şimdiye kadarki en iyi liyakat rozeti. — Mindy Steinman Shaw

Jimi Hendrix ve kot pantolon

Hintli babam 1976’da Amerika Birleşik Devletleri’ne göç ettiğinde ilk hayali kot pantolon sahibi olmaktı. Babam, 1970 yılında Mumbai’de bir sinemada Michael Wadleigh’nin Woodstock belgeselini izlediğinden beri kot pantolonu ve Jimi Hendrix’i çok seviyor. Times Meydanı’nda saati 3 dolara sahte kimlikler satarak kot pantolon almaya yetecek parayı topladı. Onları gururla giydi ve kira, yemek ve tabii ki daha fazla kot pantolon için kenara para koydu. Ben doğduktan sonra bana ilk küçük çiftimi aldı. Babamın şerefine artık her gün kot pantolon giyiyorum. — Raj Tawney

kız kardeşim değil

İlk gözüme çarpan iri mavi gözleri ve dağınık kıvırcık saçları değildi. Kilise otoparkımızda babamın arabasının arka koltuğunda onun pürüzsüz bacağı benimkine değiyordu. “Bu senin kız kardeşin mi?” kız arkadaşım Güney Carolina’daki liseme her geldiğinde sordu. O zamanlar “Evet, bu benim kız kardeşim, ilk aşkım değil” demek daha kolaydı. 18 yaşında üniversiteye gitmek için 14 yaşında beni terk ettiğinde asla iyileşemeyeceğimi düşündüm. Cinselliğimi homofobik bir kilisenin otoparkında keşfettim. Utancı bırakmam yirmi yılımı aldı. — Jessica Furniss

komik olanlar

Her zamanki sabah rutinimiz: “Nasıl uyudun?” Kahve, meyve ve simit; Houston Chronicle Bölümlerinin Değişimi. Haberler her geçen gün kötüye gidiyor gibi görünüyor; Cesaretimi kırmamak zor. Kocam David elinde çizgi romanla odadan çıkıyor. Onu evin arkasından duyabiliyorum – kahkahası yüksek, uzun ve tamamen engellenmemiş. Bu onun hakkında en sevdiğim şeylerden biri ve her zaman öyle olmuştur. Dünya bu kadar kaos içindeyken David şakalarla bu kadar eğleniyorsa hala umut var demektir. — Anne Lewis