Minik Aşk Hikayeleri: “Artık Daha İyi Biliyor”

Sakaryali

Active member
Bir hafıza me culpa

10 yıllık kocama “Tüm zamanların en sevdiğin yılbaşı gecesi?” diye sordum. Champs-Élysées’deki ilk romantik yürüyüşümüzü, aramızda paylaşılan şampanya ve öpücükleri hatırladım – ama onun seçimini duymaya açıktım. Patrick hülyalı bir şekilde gülümsedi ve şöyle dedi: “Bern’deki gül bahçesi: etraflarına kar usulca yağıyor.” Öncekinden daha yumuşak bir şekilde: “Tekrar deneyelim. Şimdiye kadarki en iyi Yılbaşı geceniz neydi – eski kız arkadaşınızla değil, eşinizle.” “Hata,” dedi, hatasını fark ederek. Ocak ayında 30. yılımızı kutluyoruz. (Evet, artık daha iyi biliyor.) — margaret ghielmetti

Ömür boyu tedarik

Annem ilk dairemi ziyaret ettiğinde, bana kağıt mendil ve iki fiyonkla kendine özgü bir şekilde sarılmış bir hediye verdi. İçine sarılmış desenli bir kurulama bezi vardı. Neredeyse 20 yıl boyunca doğum günüm, Noel ve diğer rastgele durumlar için bana yeni havlular verdi. Bir noktada, “Yeter! Çok fazla var.” Ama gelmeye devam ettiler: puantiyeler, renkli çizgiler, yaratıcı resimler. Şimdi, annemin ölümünden dokuz yıl sonra, mutfağımdaki tuhaf havlulara uzanıyorum ve günde birkaç kez onu düşünüyorum. Jocelyn Jane Cox

değer bir ders

“İşe yaramaz hale geliyor!” Ben üçüzlere hamileyken kocam arkadaşlarına şaka yapardı. Komik çünkü doğruydu ve üretkenliğimin değerimi belirlediğine dair değişmez inancımı dürttü. Her zaman yerimi kazanmaya çalıştım: okulda, işte ve arkadaşlar arasında. Sevgili bebeklerimiz doğduğunda, onların içsel değerlerinin ağırlığını hissettim. Tabii ki yararlı bir şey yapamadılar. Ama sevgimizi kazanmak zorunda değillerdi ve asla da kazanamayacaklardı. Birdenbire, onun için geçerliyse, benim için de geçerli olması gerektiğini gördüm. — Deborah Erstad Donnelly

zamanla yumuşama

Ne zaman bir yabancı bisikletime iltifat etse, onlara senden bahsetmek istiyorum. “Teşekkürler, eski kız arkadaşım benim için yaptı. Ben bisikletten hiç anlamam.” Bisikleti bana verdiğinde özelliklerini anlatmıştın. Sonra “Asıl hediye koltuktur” dedin ve deri eyerin zamanla nasıl yumuşadığını anlattın. Ayrıca yumuşamam uzun zaman aldı. Bazen yabancıların “Ne harika bir bisiklet” dediğini duyduğumda, birlikteyken bu kadar katı olduğum için pişmanlık duyuyorum. “Teşekkür ederim” diyorum ve devam ediyorum. — Tess Veuthey