“Saatim öldüğümü sanıyor”

Sakaryali

Active member
Çağrı merkeziniz ve diğer kişiler, sorunu Apple’ın dikkatine sundu. Ocak ayı ortasında şirket, Bayan Dummer ve ekibini bir günlüğüne gözlemlemek için dört temsilci gönderdi; Gösterecek çok örnekleri olduğunu söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan Alex Kirschner, Bir Apple sözcüsü, “Bazı belirli senaryolarda, bu özelliklerin, bir kullanıcı ciddi bir araba kazası geçirmemiş veya düşmemişken acil servisleri tetiklediğinin farkındayız” dedi. kullanıcıyı 911’e bir arama yapıldığını bildiren ve aramayı sonlandırması için 10 saniye veren yüksek sesli bir uyarı gönderir.

Apple ayrıca, geçen yılın sonlarında yazılımda yapılan güncellemelerin teknolojiyi “ince ayarlamayı” ve yanlış arama sayısını azaltmayı amaçladığını söyledi. Bay Kirschner, “Çarpma Tespiti ve Düşme Tespiti, kullanıcılara en çok ihtiyaç duydukları anda yardım sağlamak için tasarlandı ve şimdiye kadar birden fazla hayatın kurtarılmasına yardımcı oldu.”

Apple, iki teknolojinin imdada yetiştiği bir dizi olay tutar. Bir vakada, Indianapolis’te bir sürücünün telefon direğine çarpması ve yardım için cihazı araması üzerine bir Apple Watch yetkilileri uyardı. Başka bir örnekte, New Jersey’li bir adam yürüyüş yaparken dik bir uçurumdan düştükten sonra bir gardiyan yardım istedi.

Colorado’da arayanlar, bir saatin zor durumdaki bir kayakçıyı kurtardığı bir vakayı hatırlamakta güçlük çekiyordu. (Bayan Dummer, ekibinin Android telefonlar gibi diğer şirketlerin cihazlarından “çok nadiren” sahte 911 aramaları aldığını ekledi.)

Sorun kayakçıların ötesine geçiyor. Londra’da Salesforce için çalışan ve orada eğirme dersleri veren Stacey Torman, “Saatim düzenli olarak bir kaza geçirdiğimi düşünüyor” diyor. Belki güvenli bir şekilde sürüyor, sınıfını enerjilerini yükseltmeye teşvik ediyor veya Apple Watch’ları tehlikeyi algıladığında onları tebrik etmek için kollarını sallıyor.

“Parti yapmak istiyorum ama saatim gerçekten parti yapmamı istemiyor” dedi. Harika, “şimdi saatim öldüğümü düşünüyor” diye düşünüyor.