Sadece tanıdık olabilirler. Ne de olsa onlar senin için önemli.

Sakaryali

Active member
67 yaşındaki Ilze Earner, Manhattan’daki Hunter College’da 25 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra geçen yıl emekli oldu. Claverack, NY kırsalındaki yaşamın tatmin edici yönleri ve arkadaşlıkları vardı, ancak birkaç ay sonra, “Bir şeyleri kaçırıyormuşum gibi hissetmeye başladım” dedi. Her hafta öğle yemeği için yakındaki Chatham House’daki bara gitmeye başladı.

Kısa süre sonra barmen onun adını (ve tam tersini) ve ıstakoz rulolarına olan sevgisini öğrenmişti. Bayan Earner, öğle yemeği için de gelen otoyol ekibine karşı bir ice bocce oyunu kazandı. “Protez dizim olduğu için ayrıldığımı fark ettiler ve geri döndüğümde ‘Hey, biyonik kadın!’ dediler” diye hatırlıyor. “Bu iyi.”

Kaliforniya, Placerville’de, bir veteriner olan 72 yaşındaki David Turoff, postacısı ve UPS teslimat görevlisiyle sohbet ediyor ve bazen sadece merhaba demek veya yakacak odun hediyesi bırakmak için kamyonunu tamir eden tamirciye uğruyor. Bay Turoff, bu tür kısa etkileşimler hakkında “Beni iyi hissettiriyorsun” dedi. “İnsanlarla bağlantı kurmayı seviyorum.”

Toby Gould’un günü, Hyannis, Massachusetts’te bir fırın ve kafe olan Chez Antoine’a sabah 7’de yaptığı ziyaretle başlıyor. Emekli bir bakan olan 77 yaşındaki Bay Gould, gitmek için bir latte alır ve Bay Gould’un Avustralya Çoban köpeği Layla’ya bir parça jambon ödünç veren Belçikalı sahibiyle tereddütle Fransızca konuşur. Gould, mağaza kapanırsa “hayatımda bir boşluk bırakır” dedi.

Çevrimiçi geliştirilenler de dahil olmak üzere zayıf bağlar, mutlaka sıkı bağlar haline gelmez ve öyle olmak zorunda da değildir. Ne de olsa, yakın ilişkiler çatışma, karşılıklılık talepleri ve diğer komplikasyonları beraberinde getirebilir.