Site ekibi yorgun olduğunuzu biliyor. Ve yardım etmek için buradalar.

Sakaryali

Active member
Temmuz ayında, yaklaşık bir düzine muhabir ve editör, Haberler’ Site yayın kurulundaki bir konferans odasında okuyucuların 2024’ü hızlandırmak için tamamlayabilecekleri bir meydan okuma üzerine beyin fırtınası yapmak üzere uzun bir masada otururken, birkaç öneri sunuldu: Nasıl daha fazla yaşanır? neşeli hayat. Bir hafta boyunca toparlanma egzersizleri. Bir ilişki mücadelesi.

Ancak Times’ Site haber bülteni yazarı Jancee Dunn “Burada kim yorgun?” diye sorduğunda başarılı olduklarını biliyorlardı.

Okuyucuların gün boyunca daha uyanık hissetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış 6 günlük bir enerji yarışması hazırlayan Bayan Dunn, “Herkes elini kaldırdı” dedi.

Bayan Dunn’ın The Times için tasarladığı üçüncü meydan okuma, bugünden itibaren her sabah Site bülteni abonelerinin gelen kutularına ulaşacak. Art arda beş gün boyunca okuyucular beslenme uzmanları, terapistler, doktorlar ve spor bilimcileri tarafından önerilen enerji artırıcı ipuçları, öneriler ve egzersizler alıyor. (6. Gün bir özettir.) Bu meydan okuma, enerjiyi hemen artırma fırsatları sunuyor, ancak aynı zamanda okuyucuları tüm yıl boyunca yeniden şarj olmaya da hazırlıyor.

Bayan Dunn, egzersiz, diyet, ilişkiler ve uyku gibi alanlara hitap eden faaliyetler hakkında “Okuyucunun birkaç dakika içinde yapması kolay ama yine de sonuç veren bir şey istedim” dedi.

Bir röportajda Bayan Dunn, bu zorluğu nasıl bir araya getirdiğini, aylarca süren araştırmalarını birkaç günlük aktivitelere nasıl indirdiğini ve kendi hayatında büyük bir fark yaratan değişikliği paylaştı. Bu görüşme düzenlendi.

Bu zorlukların üstesinden gelme fikri nasıl ortaya çıktı?

Bunlardan ilki olan 30 Günlük Kuyu Mücadelesi 2019’da başlatıldı. Amaç kanıta dayalı ancak uygulaması kolay bir şey geliştirmekti. O zamandan beri Site, 7 Günlük Şeker Mücadelesi, 10 Günlük Yeniden Başlatma Mücadelesi ve 7 Günlük Mutluluk Mücadelesi gerçekleştirdi. Ve Haziran ayında 5 haftalık bir yürüyüş mücadelesine liderlik ettim.

6 Günlük Enerji Mücadelesi üzerinde çalışmaya ne zaman başladınız?

Temmuz ayında buluşmaya başladık ve Ekim ayında konuyu seçtik. Temanın ne olması gerektiği hakkında pek çok konuşma yaptık; konuyu mümkün olduğu kadar farklı yaş ve yeteneklere sahip kişiler için erişilebilir hale getirmek istedik, ancak bu evrensel bir ilgi alanıydı. Ve Site editörleriyle dolu odamızdaki herkes yorgundu.

Bunlardan birini bir araya getirmek ne işe yarar?

Editörüm Patia Braithwaite ile aylarca yoğun bir şekilde çalıştım. Muhtemelen 40, hatta 50 uzmanla röportaj yaptım ve onlarca kitap okudum. Ve birçok çalışmaya baktım.

Sağlık konusunda daha bilinçli okuyucularınızdan bazılarını bile şaşırtacak araştırmaları nasıl buluyorsunuz?

Bu meydan okuma için, hayatın normalde değerlendirmediğiniz yönlerini, yani olağan “her gece en az yedi saat uyku”nun ötesine geçen şeyleri değerlendirmenin ilginç olacağını düşündük. Uzun vadede fark yaratacak, ilişkilerinizi yönetmek gibi alanlarda yapabileceğiniz küçük, uygulanabilir değişikliklere odaklandık.

Bunu nasıl sadece beş günlük aktivitelere indirgediniz?

Tanıdığım herkesle her şeyi test ediyorum; aylardır ailemi ve arkadaşlarımı çılgına çeviriyorum. Tatillerde birden fazla neslin bir arada olduğu 2. Günden itibaren ailemle egzersiz yarışmasını yaptım – üç dakika boyunca, her biri 30 saniye boyunca farklı bir sporu taklit ediyorsunuz – boks, tenis, basketbol, yoga vb. Kalp atış hızınızı artırır ve yorgun olduğunuzda hareket etmek istemeseniz bile kendinizi enerjik hissetmenizi sağlayabilir. İlk başta çocuklar dışında herkes direndi. Ama çok geçmeden herkes katıldı; hatta 81 yaşındaki annem ve babam bile.

Test ettiğiniz ve artık günlük yaşamınıza entegre ettiğiniz bir aktivite var mı?

Bir araştırmacı şöyle demişti: “Bir yer bulun ve her gün oraya gidin, böylece onu ritüel haline getirebilirsiniz.” Ergenlik çağında bir kızım var ve o orada olmadığı zaman onun yatak odası gerçekten huzurlu. Her yerde squishmallow’lar var, mumlar var – odası çok güzel kokuyor – ve burası benim sessiz, güzel sığınağımdı. Bir fark yarattı; Orada burada geçireceğim küçük beş dakikayı sabırsızlıkla beklemeye başladım. Canlandırıcıydı.

On binlerce okuyucu kuyu mücadelelerine katılıyor. İzleyici kitlenizin ne kadar büyük olduğunu fark ettiğiniz bir an oldu mu?

Geçen yıl 7 Günlük Mutluluk Mücadelesi ile ilgili bir egzersiz yayınlamamız ve yorumların hemen ortaya çıkmaya başlaması benim için şaşırtıcıydı. İnsanlar yaptıkları işten kalktılar ve zorluklarla karşılaştılar. Ve Jennifer Aniston sekiz dakikalık telefon görüşmesini Instagram’da paylaştığında işler çılgına döndü.

Bunlardan birini bir araya getirmenin en eğlenceli kısmı nedir?

Kendi hayatımda bir an yaşadığımda, bu bir şeyin fark yarattığının teyididir; örneğin öğünlere daha fazla protein eklemek. Bu meydan okuma üzerinde çalışmaya başlamadan önce kahvaltıda her zaman mısır gevreği yerdim ve iki saat sonra ikinci bir kahvaltı yapardım; bu, Yüzüklerin Efendisi’ndeki bir hobbitin kullandığı sözdü. Ve sonra farkettim ki, ‘Ah, ikinci kahvaltıya ihtiyacım yok; Kahvaltıma biraz protein ekleyebilirim.” Bunu yaptım ve artık sabahları kendimi daha enerjik hissediyorum.

Bu zorluğun üstesinden yeni gelmiş biri nasıl hissetmeli?

Biraz daha fazla enerji elde etmek için birkaç küçük şey yapabilecekleri gibi kendilerini daha güçlü hissetmelerini istiyorum. Fazla söz vermiyorum – erişilebilir olmasını istiyorum – ancak sonuçların gerçek olmasını istiyorum.

6 Günlük Enerji Yarışması hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Ve buna Giriş yapın, Site bültenine abone olun.