Zihinsel sıkıntı içindeki bir yabancıya nasıl cevap verilir?

Sakaryali

Active member
Ruh sağlığını geliştirmeye odaklanan kâr amacı gütmeyen bir grup olan Mental Health America’nın başkanı ve CEO’su Schroeder Stribling, güvenliğiniz için endişeleniyorsanız, yapılacak en iyi hareketin genellikle durumdan mümkün olan en kısa sürede çıkmak olduğunu söyledi. Örneğin metrodaysanız üstünüzü değiştirin veya inin ve bir sonraki treni bekleyin.

Ayrılamıyorsanız, durumu izlemeye devam edin. Birisi sözlü tehditlerde bulunuyorsa, yumruklarını sıkıyorsa veya fiziksel olarak insanlara saldırgan bir şekilde yaklaşıyorsa, sakin olun ve yüzleşmekten kaçının, dedi Dr. Temple Üniversitesi Lewis Katz Tıp Okulu Psikiyatri ve Davranış Bilimleri Başkanı Jessica Kovach. Göz teması kurmayın – özellikle tehdit olarak algılanabilecek uzun süreli göz teması, Dr. kovaç Ayrıca, kollarınızı kavuşturmak gibi agresif görünebilecek herhangi bir fiziksel duruştan kaçının.

yardım için ara

Dr. Jhilam Biswas, Brigham ve Kadın Hastanesi Psikiyatri, Hukuk ve Toplum Programı Direktörü.

Ayrıca, yardım çağırmak, kendinizi tehlikede hissetmediğiniz ve harekete geçmeniz gerektiğini düşündüğünüz zamanlarda yapılacak en iyi şeydir. “Bir telefona ulaşmak, bir güvenlik görevlisine ulaşmak, uygun bakım seviyesini arayabilecek birini bulmak gerçekten burada yapılacak bir, iki ve üç numaradır” dedi Dr. Richard Patel, San Francisco Kaliforniya Üniversitesi’nde Psikiyatri Profesörü ve Zuckerberg San Francisco Genel Hastanesi Psikiyatri Acil Servisinde görevli doktor.

Birçok şehirde, polis ve psikiyatri servis sağlayıcıları arasında bir arayüz görevi gören ve acil ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek için eğitilmiş acil durum numaraları ve mobil kriz ekipleri vardır. Örneğin, New York’ta ruh sağlığı uzmanlarıyla bağlantı kurmak için 888-NYC-WELL’i arayabilirsiniz. National Alliance on Mental Illness HelpLine Operations direktörü Megan Rochford, 911’i ararsanız, bir akıl sağlığı acil durumu için aradığınızı belirtin ve varsa bir kriz müdahale ekibi talep edin, dedi.