3 adımda coşkulu yaşlanma

Sakaryali

Active member
Yale Halk Sağlığı Okulu’nda epidemiyoloji profesörü ve Breaking The Age Code’un yazarı Becca Levy, nesillerin bu şekilde harmanlanmasının genellikle gerçekleşmediğini söyledi. “Çünkü maalesef bizim kültürümüzde oldukça fazla yaş ayrımı var.”

Etrafta torunlarınız varken kapınızı (ve buzdolabınızı) açık tutarak bu engeli aşın. Daha genç bir akrabanızla telefonda 8 dakika konuşun. Kütüphanenizdeki çocuklara kitap okumak için gönüllü olun veya Big Brothers Big Sisters gibi bir organizasyona kaydolun.

Magnusson, gençleri size yakın tutmak için şöyle yazıyor: “Onlara soru sormanız yeterli. onları dinle onlara yemek ver Onlara bir daha sakat dizinden bahsetme.”

Mümkün olduğunda “evet” deyin

Klinik psikolog ve Burlington, Vt.’deki Ruh Sağlığı ve Yaşlanma Merkezi’nin kurucusu Regina Koepp’e göre, yaşlı insanlar hakkındaki yanılgılardan biri “onların sabit olduğu ve asla değişmeyecekleri” şeklindedir. “Bu doğru değil. Yaşlı insanlar gençlerden daha katı değil. Bunlar kişilik özellikleri, yaş özellikleri değil.”

Dr. Köpp. Olabildiğince sık “evet” demek, “aslında hayata evet demek – meraklı ve sorgulayıcı olmak, topluluğun bir parçası olmak demektir” diye ekledi.

Magnusson bana, yaşlandıkça tam hayır diyecekken evet dediği şeyleri ve bu deneyimlerin hayatını nasıl zenginleştirdiğini canlı bir şekilde hatırlayabildiğini söyledi. “Kapalı bir zihne sahip olmanın beni her şeyden daha hızlı yaşlandırdığını keşfettim” dedi. Herhangi bir şeyi -bir akşam yemeğini, bir sanat sergisini, bir deri ceket almayı- reddetmeden önce kendi kendine, “Ben miyim? İpucu yap ya da ben alışkanlık?”

“Ne olursa olsun bir dene,” dedi. “Belki bir partiye gidiyorsun ve çok iyi vakit geçirdiğin için son çıkan sen oluyorsun.” Magnusson’a en son ne zaman bir parti kapattığını sordum. “Bir hafta önce,” dedi.