Ayak işlerini bu şekilde egzersiz haline getirirsiniz

Sakaryali

Active member
Günlük görevlerin sıklıkla egzersiz içerdiğini fark etmenin “fiziksel aktivite alışkanlıklarını günlük hayatlarımıza dahil etme” fırsatı sağladığını ekledi.

Dr. Gardner arabasında ve eve yürüyor. Bazen dolaşırken toplantılar için çağrı yapıyor. Daha sonra öğleden sonra çocukları ve arabayı almak için okula geri dönüyor. “Her gün yaptığım tüm görevlerde kendime bunları fiziksel olarak daha aktif bir şekilde yapmanın bir yolu olup olmadığını sorma alışkanlığını kazandım” dedi.

Köşedeki şarküteriden bir sandviç almak yerine, öğle yemeği için bir sandviç almak üzere bir mil yürümeyi tercih edebilirsiniz. Kırsal bir bölgede yaşıyorsanız ve bisikletle alışverişe gidemiyorsanız, günde 20 dakikanızı yabani otları temizlemeye veya garajı yeniden düzenlemeye ayırmayı deneyin. Eski bir ağaç kütüğünü kazmak veya bahçedeki çöpleri taşımak gibi ertelediğiniz her şey, bunu bir egzersiz olarak değerlendirdiğinizde daha cazip bir iş haline gelir.

Ama belki de Costco ile başlamayın.

“En önemli şey” dedi Dr. Fortier, “İnsanların, ister köpeği gezdirmek, ister Costco’ya bisiklete binmek olsun, egzersizlerini mümkün olduğu kadar keyifli hale getirmenin yollarını bulmasıdır.” Klinik olarak depresyonda olan ve hareketsiz kadınlarla yaptığı çalışmada Dr. Hastalarına önce yürüyüşe çıkmak için güzel bir gün seçmelerini ve ardından 10 dakikalık bir zamanlayıcı ayarlamalarını söyleyin. Süre dolduğunda iyilerse belki biraz daha yürüyebilirsiniz. Değilse, istifasını söyleyin.

Dr. Fortier’i dinledikçe yeni egzersiz programıma meşakkatli bir şekilde başlarsam, daha başlamadan hevesimi kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğumu fark ettim. Zevk ilkesine dikkat etmek, daha kolay zorluklarla başlamak ve şekillenmeye çalışmak en iyisidir.

Güneşli bir öğleden sonra ilk spor işinizi yapın: bir paketi bırakmak için en yakın postaneye doğru yürüyüşe çıkın. Birkaç aylığına adım atın ve yapılacaklar listeniz daha yorucu görevlerle dolacaktır. Hatta Craigslist’ten kullanılmış bir bisiklet römorku bile satın alabilir, yaklaşan sağanak yağışla dalga geçebilir ve her dakikasının tadını çıkarabilirsiniz.

Andrew Leonard Berkeley, Kaliforniya’da yaşıyor ve Siçuan yemekleri, Çin tarihi ve Dao hakkında bir haber bülteni yazıyor.