Birinin intihara meyilli olduğunu nasıl anlarsınız?

Sakaryali

Active member
Kişiyi arayıp, “Hey, seni düşünüyordum ve yaptığın her şeyi takdir ettiğimi bilmeni istiyorum” demesini tavsiye etti. . Gol, dedi Dr. Walker, “insanlar hayatlarının bir başkası için sahip olduğu değeri görüyor” mu?

Ne yapalım

Sevdiklerinizi taramaya ek olarak, ölümcül ajanlara erişimlerini sınırlamak da aynı derecede önemlidir. İntihar ölümlerinin çoğunda ateşli silahlar kullanılırken, çoğu ölümcül olmayan intihar girişiminde uyuşturucu kullanılmaktadır.

“Özellikle ihtiyaç anında birbirimize yardım etmenin en iyi yollarından biri, ateşli silahlarımız ve ilaçlarımızla daha güvende olmaktır” Tucker. Ateşli silahlara tetik kilitleri takılmasını, mühimmatın silahlardan ayrılmasını ve ilaç stoklarından kurtulmayı tavsiye etti.

Bu önleyici tedbirler, kendi evinizdeki insanları korumak için en pratik olanlardır. Bir arkadaşınızın ateşli silahı olduğunu biliyorsanız, Dr. Tucker’a silah saklama güvenliği hakkında soru sormasını ya da ona silahta kullanması için bir kablo kilidi vermesini istiyorum. Bu tür hareketler, “bir sorun yaşarlarsa bir arkadaşınızın silahını elinizde tutmayı teklif edebileceğiniz” bir sohbete yol açabilir, dedi.

Bir Veterans Affairs intihar önleme web sitesine göre, bir silahı boşaltmak ve bir kasaya kilitlemek gibi küçük adımlar bile “intihar dürtüsü ile eylem arasında güçlü bir engel olabilir”.

Birisi aylardır hatta yıllarca intiharı düşünüyor olsa bile, harekete geçme dürtüsü oldukça dürtüseldir. Dr. Marshall.

Birinin kullanmayı amaçladığı fonlara erişimi yoksa, yöntem değiştirmesi pek olası değildir. Dr. Tucker.