FDA, CBD ürünlerini izlemek için daha fazla yetki istiyor

Sakaryali

Active member
Şu anda CBD endüstrisindeki şirketleri temsil eden eski bir FDA danışmanı olan Jonathan Havens, birçok yetiştiricinin ve üreticinin FDA’nın kaotik bir pazara, tüketici kafa karışıklığına ve şirketler için finansal belirsizliğe neden olan eylemsizliğinden hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

“FDA bu konuyla asla ilgilenmek istemedi” dedi. “Ve bu talihsiz olsa da, Kongre’nin 2018’de, özellikle de Kongre’nin bu kadar keskin bir şekilde bölünmediği ve faturaların hem meclislerden hem de masalardan daha düzenli bir şekilde çıktığı bir zamanda, bunu inceleyebileceğini bilseydik daha az talihsiz olurdu.” “Cumhurbaşkanına ulaştı.”

Düzenleyici boşluğun ortasında, iki düzineden fazla eyalet CBD mevzuatını benimsedi ve bir dizi yasa çıkardı.

Kongre üyeleri, FDA’nın CBD düzenlemesi konusundaki sabırsızlıklarını uzun süredir dile getirdiler. Geçen Eylül ayında, iki partiden bir milletvekili grubu, meseleyi çözmek için önerilen yasa üzerinde işbirliği yapmadığından şikayet eden ajansa bir mektup gönderdi.

Perşembe günü, konu üzerinde çalışan birkaç milletvekili, Kongre’nin konuyu ele alabileceği konusunda temkinli bir iyimserlik dile getirdi.

Minnesota Demokrat Temsilcisi Angie Craig, daha önce Bayan Craig’e katılmış olan Virginia Cumhuriyetçi Temsilcisi Morgan Griffith’in yorumlarını yineleyerek yaptığı açıklamada, “FDA’nın bugünkü duyurusu beni cesaretlendirdi ve ileriye dönük bir yol bulmayı dört gözle bekliyorum” dedi. Temsilciler Meclisi’nde CBD mevzuatının sponsoru.

Ancak diğer milletvekilleri daha kavgacı bir tavır aldı. Bir Kentucky Cumhuriyetçisi ve Meclis Gözetim ve Hesap Verebilirlik Komitesi’nin yeni başkanı olan Temsilci James Comer, komitedeki konumunu FDA’nın konuyu Kongre’ye iletme kararını incelemek için kullanacağını söyledi.

“FDA, kenevirden türetilen diyet ürünlerinin güvenliğini sağlamak için çok uzun süredir adımlar atmakta başarısız oldu ve bu nedenle Amerikan halkının sağlığını ve güvenliğini tehlikeye attı” diye yazdı. “FDA’nın bunu Kongre’den daha fazla yetki ve kaynak kullanmak için bir fırsat olarak kullanmadığından emin olmalıyız.”