Kocamın çocukları vasiyetini gördükten sonra onunla konuşmayı bıraktılar. Yardım!

Sakaryali

Active member
Her ikisi de 70’li yaşlarımızda olan kocam ve ben, 20 yıl birlikte yaşadıktan sonra iki yıl önce evlendik. O zamanlar 25 ve 28 yaşındaki yetişkin çocuklarına planlarımızı anlattığımızda çok kızdılar. Oğlu, kocamın kendisine gösterdiği vasiyetini görmek istedi. Benim servetimi ona bıraktığım gibi, o da tüm servetini bana bırakıyor. Oğlu, kocamın New York’taki çatı katını miras almayı ve bana harçlık ödemeyi ummuştu. Nihayetinde, çatı katı onun iki çocuğuna ve taşradaki mülkümüz ona ve kızıma gidiyor. Yine de çocukları öfkeyle onu aileye öncelik vermemekle suçladı. Babalarıyla konuşmayalı iki yıl olmuştu. Son konuşmalarında kocam onu sevdiğini ve her zaman sohbet için orada olduğunu söyledi. Onlara ulaşmalı mı yoksa özür dilemek onlara mı düşüyor? Ayrıca çatı katını satmaya karar verdiğimizi onlara haber vermeli miyiz?

Muhtemelen kocanızın çocuklarının iğrenç davrandıklarını söylememe gerek yok – hem babalarının parasını kendilerininmiş gibi sayıyorlar hem de sizin yirmi yıllık ilişkinizi hiçe sayıyorlar. Ancak, bu hikaye beni şaşırtmadı. Kalıtım genellikle insanlarda en kötüyü ortaya çıkarır.

Şimdi, bunu çocuklarını mazur görmek için söylemiyorum ama 20’li yaşlarımın ortasında olduğumu da hatırlıyorum: Çok fazla mali beklentiye sahip olmayan ve bir servete mal olan herhangi bir şey olmadan genç bir yetişkin olmak ürkütücü olabiliyor. Bu yüzden (biraz) uzun süredir miras almayı bekledikleri bir çatı katına tutunduklarını anlıyorum. Kocanızın çocuklarına bakmadan iki yıl geçmesine izin vermesine de şaşırdım. Onlar hala onun çocukları – kötü davranışlar filan.

Kocan olsaydım ve barışmak isteseydim, yeniden bağlantı kurmak için onu arardım. yetişkin ol! Kötü davranışlarından utanabilir veya açgözlülüklerine kapılabilirler – ya da ikisinin arasında bir yerde. Aramalar oldukça iyi giderse, onları akşam yemeğine davet edebilir ve onlarla ilişkilerini yeniden kurmaya başlayabilir. Profesyonel ipucu: Şimdilik tavan arasını atlayın. Zaten yeterince dramaya neden oldu.

Konfor için fazla rahat

Erkek arkadaşım ve ben, ailesi ve erkek kardeşi ile tatile gidiyoruz. Ailesi yolculuk için para ödüyor. Tatil evine bir bağlantı gönderdiler ve arkadaşımın erkek kardeşi ile iki çift kişilik yatağı olan bir yatak odasını paylaşacağımızı görüyoruz. 27 yaşında bir kadın olarak bu olasılığı rahatsız buluyorum. Aynı zamanda bedava tatilden şikayet etmek istemiyorum. Düşünceler?

KIZ ARKADAŞI

Alınma ama sorunuz beni bu tatile erkek arkadaşınızın ailesinin mi davet ettiğini yoksa siz ve erkek arkadaşınızın gitmenin eğlenceli olacağına mı karar verdiğinizi merak etmeme neden oluyor. Çünkü katılıyorum: uyku düzeni bana garip geliyor.

Olumlu bir not olarak, ailesi size evin bağlantısını önceden göndererek size bir iyilik yaptı. Uyumak için (açılır) bir kanepe olup olmadığını öğrenin. Veya şişme yatak satın alın. Hepiniz büyüdünüz ve ailesi cömertçe faturayı ödüyor. Tatil evini kendiniz için kullanamıyorsanız, evde kalın.

Bir yabancının hediyesi için konu arıyorum

Gerçek hayatta hiç tanışmadığım bir çevrimiçi arkadaşım var. Words With Friends oynuyoruz ve filmler ve kitaplar hakkında çevrimiçi sohbet ediyoruz. Ona yaşımı, adresimi veya ilişki durumumu asla açıklamadım. Geçenlerde sevdiğimi söylediğim bir sanatçının konseri için bana iki bilet verdi. Kendisini refakatçim olarak davet etmedi. Yine de ona hediyesini kabul etmekten rahatsız olduğumu söyledim ve niyetini sorguladım. Bana sadece arkadaşlıktan hareket ettiğine ve biletleri kabul etme zorunluluğum olmadığına dair güvence verdi. İnsanlar yabancılara karşı gerçekten o kadar iyi mi, yoksa bunun tamamen yanlış olduğuna dair içgüdülerime güvenmeli miyim?

ARKADAŞ

Evet ve evet. İnsanlar yabancılara karşı her zaman cömerttir. Aslında, sizinki gibi etkileşimlerin son derece düşük riskleri kibar olmayı daha da kolaylaştırıyor. Çevrimiçi kelime oyunlarına dayalı bir arkadaşlıkta, insan ne hakkında tartışabilir?

Ayrıca sezgilerine güvenmen gerektiğini düşünüyorum. Sınırlar koyma hakkına sahipsiniz ve eğer bu hediyeyi kabul etmekten rahatsız veya buna mecbur hissediyorsanız – ki bunu anlıyorum – reddedin. Bununla birlikte, neye karar verirseniz verin, güdülerini sorgulamadan arkadaşınızın düşüncesini kabul edin.

Elbette sevimli. Ama bu bir rüya mı?

İlk kez flört uygulamalarını deniyorum. Benim bölgemdeki uygulamalardaki erkeklerin çoğunun dolgun, tatlı sakalları var. Ama sakallı erkekleri öpmekten hoşlanmıyorum. Gelecek vadeden bir ilişkide, bir erkekten ne zaman tıraş olmasını isteyebilirim?

SUSAN

Bir erkekten saçını farklı bir renge boyamanı veya Brezilya ağdası yaptırmanı istemesine karşı çıkmadığın sürece sakalını tıraş etmesini istemem. Görünüşünü baştan değiştirmek istediğiniz kişilerle ilişki kurmanız tavsiye edilmez. Bağlı bir ilişki kurulana kadar tercihinizi belirtmek için sabırsızlanıyorsanız, dikkatinizi temiz traşlı erkeklerden oluşan daha küçük bir gruba odaklayın.

Zor durumunuzla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, SocialQ@Haber adresine, Facebook’ta Philip Galanes’e veya @SocialQPhilip Twitter’dan.