Küçük Aşk Hikayeleri: “Hayatımız Roman Olsaydı”

Sakaryali

Active member
tam daire

Geçici olarak evde çalışamıyorum, sırtım dışarıdayken, ayıklığımın dördüncü yıl dönümünü kutlamak için Brooklyn’de öğle yemeğinde 12 adımlık bir toplantıya bastonla topalladım. Tom’la görüştükten sonra bana tebrikler diledi ve kahve planlarıyla numaralarımızı değiş tokuş ettik. Birkaç gün sonra Park Slope’ta 12. Cadde ve 7. Cadde’de beklerken Tom’un yaklaştığını gördüm. Düz bir elimle geniş bir daire çizdiğimi işaret ettim, bu daha önce hiç kullanmadığım bir hareketti. Bana ayna tuttu. Birlikte olduğumuz 24 yılda bu jesti tekrarladık. Daire, “Merhaba, seni görüyorum” un kısaltması haline geldi. — Jeff Nigro

kardeşimin bayram hediyesi

Ailem her yıl en iyi bayram hediyesi için yarışır. Kuzey Batı Londra’da büyürken en sevdiğim oyuncağım, annemin Disney mağazasından aldığı ışıklı, dönen bir Külkedisi bebeğiydi (çok önemli, çünkü zengin çocukların alışveriş yaptığı yer orası). Oyuncağı kaybettim ama asla unutmadım. Yakın zamanda bir bayramdan önce küçük erkek kardeşim aynı modeli internette satan birini buldu. Hediyesini açtığımda ailem hep birlikte nefesini tuttu. Külkedisi bir kez daha ellerimde dönerken, ağabeyimin düşünceli hediyesi beni genç kızlığımın tatlılığına geri döndürdü. — Hibaq Farah

Üç kelimeyi hatırla

Nörolojik muayene bitmişti. Alan, üç kelimeden ikisini (“kalem” ve “saat”) ve görevdeki başkanın adını hatırlayarak beklenenden daha iyisini yapmıştı. Doktor reçetesini yazarken çok yorgun ve stresli 88 yaşındaki 40 yaşındaki kocamın yanında durdum. Sorulara cevap vermek onu yorar. Hafızasının zayıfladığını biliyor. Daha sonra ona üç kelimeyi hatırlayıp hatırlamadığını sordum. Bana boş gözlerle baktıktan sonra başını salladı. “Onlar neydi?” dedim. Sakince ve büyük bir samimiyetle yüzüme baktı ve “Seni seviyorum” dedi. Jane Fenell

yankı odası

Bizler, doğrulamaktan yorulana kadar niş basmakalıp lafları ileri geri tekrarlayan, en yüksek düzeydeki bir yankı odasıyız. Fiona Apple’ı dinleyen ve Paris’teki dairemin penceresinden sigara içen kadın ruhunda çok fazla rahatlık var. Arkadaşımın hataları için özür dilemesine gerek yok, benim de özür dilemem; Birbirimizin yanlış adımlarını kabul eder ve kusurlarımızı kutlarız. Louvre’u ziyaret ediyoruz ve Philadelphia’daki dairemizin loş ışığında yaptığımız sohbetlerin aynısını yapıyoruz. Hayatlarımız roman olsaydı sanırım aynı yazıtı seçerdik. — Akruti Ganeshan