Küçük Aşk Hikayeleri: “Sefaletimin Nedeni”

Sakaryali

Active member
her zaman orada

Annem bana hamileyken sarı mavi iplik almış bana battaniye öreceğini düşünmüş ama o pek akıllı değilmiş. Hiç başaramadı ama bu teller “Belki bir gün” gibiydi. Öldüğünden beri onu bir kutuda saklıyorum. Geçenlerde mavi çilenin adının “Heidegarn” olduğunu fark ettim. Annem, ilk adıma neyin ilham verdiğini asla hatırlayamadı. Aşkı gibi, başından beri oradaydı. — Heather McClean

pembe saten kurdele

Kışın ortasında, evliliğim patlamak üzereyken, ofisime geç kaldım ve klavyeme pembe saten kurdeleyle bağlı küçük bir kutu buldum. İçinde iki minik çikolata faresi ve meslektaşlarından bir not vardı. Sefaletimin sebebini bilmemelerine rağmen, acımı görebiliyorlar ve beni teselli etmek istiyorlardı. Çikolatalı fareler gittikten çok sonra, şefkatlerini ve umutlarını hatırlatmak için kurdeleyi sakladım. Birkaç yıl sonra ikinci düğünümde saçıma taktım. — Anara Muhafızı

paha biçilemez bir fiyat

Bazen kocam ölmeden önce sahip olduğum hayatı hatırlamak için eski evimizin ziller listesinde geziniyorum. Mükemmel hazırlanmış fotoğraflar herkes tarafından görülebilir. Boş görünüyorlar – eşyalarımız olmadan, kişiliksiz. Yine de küratörlüğünü yaptığımız bu çekimlerde kendimizi tanıtıyorum: sevmek, yaşamak, kavga etmek, barışmak, sevişmek, bebeklerimizi büyütmek. Günün sonunda sohbet ettiğimiz mutfak masası. Çocuklarımızın ve benim, ölümünden sonra aylarca yattığımız yatak. Tahmini ilan fiyatı, bu evin aşk açısından ne kadar zengin olduğunu hesaba katmaz. — Jessica Garip

Masanın üzerinde

Çikolatalı pastadaki mumun aydınlattığı yüzünü izledim. İsteğini düşünürken Mick Jagger’ın dudakları hafif çarpık bir gülümsemeyle kıvrıldı. Zarafet ve amaçla, umutlarını kaderi yapmaya çalışarak bir hava akımı verdi. 30 yaşında, transseksüel kimliğinde ve tasarımcı olarak yolunda rahattı. Hayatını sokakta ve onu oraya sürükleyen adamda bıraktı. Annesi olarak onunla hem rahatladım hem de gurur duydum. — Brahma Jassky