Küçük aşk hikayeleri: “Tanrım, öpebilirsin”

Sakaryali

Active member
Unutulmaz bir öpücük

Sadece bir kez 21. kattaki oturma odamın penceresinin önünde durup öpüştük. İçime elektrik dalgaları gönderen derin, boğazlı bir öpücük. “Tanrım, öpebilirsin,” diye mırıldandım. “Erkeklerini öpen erkekler bunu öğrenir.” Kısa bir süreliğine aşık olduk. Daha sonra ellerini omuzlarıma koyarak konuştu. “Bunun işe yaramayacağını biliyorsun.” Kadınlarla ilgilenmiyordu. “Biliyorum” diye yanıtladım. Arkadaşlarım harika bir çift olacağımızı düşünüyordu. “Biz sadece arkadaşız” derdim; Teksas'tı, 80'ler. Birkaç yıl sonra Richard AIDS'e yakalandı. Ama öpücüğü hala benimle. — Michele LaNoue

Limonata aşkı

Annemin modadan çok tasarrufla ilgilenmesi nedeniyle balo elbisesi satın almak çekişmeli ve başarısız bir seferdi. Barışı yeniden tesis etmek için, 2. Turda şefkatli bir ebeveyn olan babam – her ne kadar ergenlik çağındaki kızıyla ilgisi veya etkileşimi sınırlı olsa da – benimle elbise alışverişine gitmek gibi benzeri görülmemiş bir teklifte bulundu. Alışveriş merkezine vardığımızda bana istediğim her elbiseyi alabileceğimi söyledi; cömert ve sevgi dolu bir jest, bana hem saygı duyulduğunu hem de özgürleştiğimi hissettirdi. Bu unutulmaz an ve elbise için teşekkürler baba (keşke limon yeşili olmasaydı). — Judith Karp

Altıncı bir his

Yazın son partisinde bir dernek evinin liberal sanatlar eşdeğerinin verandasında buluştuk. İçe dönük paniğimi fark etmiş olmalı ki yanıma Adirondack sandalyesi koyup izlediğim filmleri sormaya başladı. Kalabalığın kaosundan kurtarıldığım için hiç bu kadar rahatlamamıştım. Artık kız arkadaşım olan Rosie, kendimi özgür hissettiğimde fark etme konusunda her zaman iyiydi ve yanıma gelip benimle olduğunu bana bildirmekten asla geri kalmıyordu. — Emma Sandstrom

Çok şükür dualarım cevapsız kaldı

Kesinlikle çok güzeldi. Mükemmel bir cilt, mükemmel yüz hatları ve şimdiye kadar gördüğüm en uzun kirpikler. Ama ben erkek çocuk istemeyen nadir Hintli kadındım. Bir kız için dua etmiştim çünkü küçük oğlanlar hakkında ne biliyordum? Oğlum bunu bilmiyordu. Kıkırdaması, esprili tavrı, beni yakalayıp kucaklaması, bana sarılışı, her öpücüğü ve sarılışı bana erkek çocuk istemediğimi unutturuyordu. Bir Eylül sabahı kalbime katıldı ve onu kendisine ait kıldı. Onun için daha zenginim. — Aarti Narayan