¿La C Vitamini Ayuda a la piel? Hangi ürünler en iyisidir?

Sakaryali

Active member
Yakın zamanda TikTok kullanıcılarıyla olan ilişkiyi araştırdım ve dermatologların çocuklarının ve C vitamini içeren kremlerinin güneşi koruduğunu ve orta ortamın gölgeleri azaltarak kışkırttığını ve çevrenin işaretlerini zayıflattığını iddia ettiğine ikna oldum. .

Michigan’dan dermatolog Fatima Fahs, “Bana fayda sağlayan tek şey, belediye başkanının dermatologlara önerdiği en iyi tavsiyelerden birini almış olmamdı” dedi.

Ancak C vitamininin vücutta sahip olduğu gerçek etkilere ilişkin araştırmanın derin olmasının nedeni panorama değil. Örneğin 2021 yılında Journal of Cosmetic Dermatology dergisinde yayınlanan bir analizde Fahs ve meslektaşları, çeşitli C vitamini formülasyonlarının cilt iyileşmesini iyileştirmede içerdiği etkinliği değerlendirdiler ve Sağlığa yönelik bazı formüllerin yararlı, cilde uygun olduğu sonucuna vardılar. genel sonuçlar farklıydı.

Sorun şu ki, C vitamini denizinin cilde iyi gelmesi için test edilmesi gerekiyor, ancak işi yapan ve bu işi yapması amaçlanan bir ürün geliştirmek kolay değil.

C vitamini teoride nasıl çalışır?

Bitki araştırmacıları, C vitamininin cilde nüfuz ettiğini, koruduğunu ve çeşitli şekillerde olduğunu bulmuşlardır.

Antioksidan olduğu için serbest radikal içeren molekülleri nötralize edebiliyor ve New York şehrinden dermatolog Whitney Bowe, “Çevrenin işaretlerini güçlendiriyor” dedi.

C vitamini ayrıca saçın gücünü ve elastikiyetini artıran ve sabit nem ve kıvamı koruyan bir protein olan kolajen üretimini de uyarabilir. Bowe şunu belirtiyor: “Sürekli olarak özellikle stabil ve etkili bir C vitamini bazı kullanın, bu arada zamanı ifade çizgilerinin hazırlanmasını ve hesaplama performansını kolaylaştırmak için kullanabilirsiniz” diye açıkladı Bowe.

Bowe, sonuçta C vitamininin koyu renk gözleri açabileceğini çünkü kürkün renginin bozulmasına neden olan bir enzimi önlediğini söylüyor. C vitamininin etkinliği üzerine zaten araştırma yaptığımdan, 1996 yılında yayınlanan küçük bir stüdyo bana 19 Aralık 2009’da C vitamini gideriminin erkeklerin gözünde görünür hale geldiğini ortaya çıkardı. Usaron’u tanıyan 34 kişi var.

Ürünler çalışmayabilir

C vitamini içeren tüm ürünler, cilde gerçekten nüfuz edeceklerini ve işlerini yapacaklarını garanti eden özenle hazırlanmış yöntemler içermez. Metairie, Luisiana’dan dermatolog Patricia Farris, “Aslında formlardan ve doğru yaklaşımdan memnun olduğumu düşünüyorum” ve tüm şirketler bunu yapmadı, yorumunu yaptı.

Bowe, “C vitamini yok edilemez bir moleküldür ve kolayca parçalanıp vücuda eklenemeyen bir moleküle dönüştürülür” diye açıkladı. Örneğin L-Acórbico asit, birçok cilt temizleme ürününde görülen bir C vitamini formudur, ısıyı serbest bıraktığı anda azalır ve pH veya güneş ışığı artar, yorum yapın, yerel takip edebilirsiniz Tüm ulaşım araçları veya Almacenarse.

Ürünün C vitamininin kalıcı olarak stabil olması ve cilde nüfuz edememesi gerçeği de dahil olmak üzere, bundan fayda elde edilmesi ihtimali yeterince derindir. Bowe, kürkün dış kaplamasının askorbik asit gibi suda çözünebilen molekülleri ittiğini ve bunun da moleküllerin yeterince emilemeyeceği anlamına geldiğini açıkladı.

Tetraheksildesil askorba ve tetraizopalmitat askorba gibi C vitamininin diğer türevleri farklı bir bileşime sahiptir ve vitamin formlarını içeren tüm ürünler Bowe olduğundan kürkün dış kaplamasına büyük kolaylıkla nüfuz edebilir. Bu formüller aynı zamanda oyun için en kibar formüller de olabilir.

Ancak Fahs’a göre hâlâ nispeten yeni bulgular var ve hayırseverleri destekleyen pek çok araştırmanın hedefi yok. “Gerçek şu ki stüdyolar çok sınırlı ve etkililiğini ihmal eden kişilere hizmet ediyor” diye doğruladı.

Nasıl ürün tasarlarım

L-askorbik asit içeren C vitamini içeren bir ürün almanızı ve aynı zamanda E vitamini ve ferrik asit içeren bir formül kullanmanızı öneririm, böylece C vitamininin stabilitesi ve nüfuz etme şekli daha iyi olur.

C vitamini içeren bir ürünün işe yarama ihtimalinin olabildiğince yüksek olduğunu düşünüyorum ancak gizli bir alıcıya konulduğunu ve donöre bomba kullanıcısını temin ettiğini ve parasının bittiğini söylemek isterim. Bu özellikler C vitamininin parçalanmasını önleyebilir.

Farris, SkinCeuticals gibi büyük ve güvenilir cilt bakım şirketleri tarafından geliştirilen C vitamini ürünlerinin kullanılmasını öneriyor; çünkü bu şirketler, büyük olasılıkla ürünlerin etkinliğini test etmek için çeşitli klinik araştırmalar yürütmüşlerdir; bu da şirketler arasındaki en büyük farkı oluşturmaktadır.

Askorbik asidin ara sıra tahrişe neden olabileceğini unutmayın, ancak hayvan bilincini veya rosacea’yı tercih edenler bile Tetrahexildecil Ascorbato, Mencionó Fahs gibi C vitamininin daha yumuşak formlarından birini içeren bir ürün kullanır.

Ne satın almak istediğinizi bilmiyor musunuz? Bowe bir dermatoloğa görünmeyi önerdi; testleri takip eden diğer doktorlar hakkında en iyi bilgiyi bu doktorlardan biri veriyor.

Bowe, “Çocuğumuzun kalış süresini en üst düzeye çıkarmak konusunda endişelenmenize gerek yok” dedi. “Özellikleri hayatımızın ihtiyaçlarına en uygun ürünleri keşfettiğimize inanıyorum.”