Minik Aşk Hikayeleri: “Bu gece Sevgililer Günü’nüz nerede?”

Sakaryali

Active member
Benim Van Halen Sevgilim

Oğlumun atılgan oyunculuk öğretmenini gördüğümde aklıma hep Van Halen’in “Hot for Teacher”ı gelirdi. Bekar bir anneydim, her okul oyunundan sonra ebeveyn kalabalığı arasında görünmezdim. Yalnız bir Sevgililer Günü’nde oğlumun Romeo ve Juliet provasına gittim. Gergin bir genç gibi Bay Fuller’a gülümsedim. Bir molada yanıma oturdu ve “Bu akşam sevgililer günün nerede?” Meğer hemen yanımdaymış. İki yıl sonra evlendik ve balayımız için Birmingham sokaklarında arabayla giderken Van Halen’ı camdan aşağı indirdik. — Julie Fuller

babamdan çiçekler

23 yaşımdan 33 yaşıma kadar ailem bana her Sevgililer Günü’nde çiçek verdi. Belki de arkadaşlarım takılıp ben bekar kaldığımda bana acıdılar. Ya da belki de babamın dile getirilmemiş uçurumumuzu iyileştirme yoluydu. O, Gujarati kültürünü korumamı ve finansal bağımsızlığı bulmamı isteyen Hindistanlı bir göçmendi ve ben de yaratıcı özgürlük isteyen ve ikinci nesille birlikte gelen tireli kimlikten kaçınan asi bir kızdım. Bence çiçekler babamın “Seni her zaman olduğun gibi seviyorum” deme şekliydi. Nidhi R. Mehta

‘Aynı senin gibi’

Aleks ve ben arkadaştık, sonra en iyi arkadaştık, sonra heyecan verici ve altın değerinde bir şeydik. O kadar sık karşılaştığımız konusunda şakalaştık ki insanlar bize inandı. Onu düzeltmek yerine lisemizde el ele dolaştık ve birlikte Tennessee’de bir ev almanın hayalini kurduk. 2020 Sevgililer Günü’nde Aleks bana Tennessee’deki bir malikaneden bir kartpostal verdi. Başlık onu güzel ilan etti; kelimeyi daire içine aldı ve “tıpkı senin gibi” yazdı. Üç yıl sonra bu kartpostal yatağımın yanında asılı duruyor ve bana güzel diyen tek kıza aşık olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. — Ella Sherman

Şeftali’den son mesaj

Büyükanne Şeftali, Sevgililer Günü’nü her zaman sevmiştir. 2008’de yetişkin torunlarından ikisi Rebecca ve Judith’i 21 çocuğu, torunu ve torununun tamamı için el yapımı kartlar yapmasına yardım etmeleri için görevlendirdi. Hem kırılganlığın hem de bunamanın üstesinden gelen Peaches masasına dimdik oturdu ve her kartı imzaladı. Bu yıl 14 Şubat’ta yoga dersine giderken bir telefon aldım. Büyükanne Şeftali bu dünyayı terk etmişti. O günün ilerleyen saatlerinde kartım, son aşk mesajıyla birlikte geldi. — Brenda Bernstein