Minik Aşk Hikayeleri: “Hayatımı Mahveden Adam”

Sakaryali

Active member
Bir yabancıdan not

Avustralya’daki evimden 9.000 mil uzakta, Nashville’deki bir acil serviste ağlayarak oturdum. Bir ilaca kötü tepki verdim. Odanın karşısında gri saçlı bir kadın bana şefkatli gözlerle baktı. Hemşire ona başka bir odaya kadar eşlik ettiğinde bana “Yalnız değilsin” yazan bir not verdi ve daha sonra geri geldi ve iyi olup olmadığımı sordu. Akciğer kanserinden ölmek üzere olduğunu öğrendim. Ne kadar beklenmedik ve etkileyici – hayatının sonlarına doğru bekleme odasındaki bir yabancı olarak beni düşündü. — Kate Kaplumbağa

Uzun mesafe numaramız

Karşı kıyılardan birbirimize bir ay mesaj attıktan sonra birbirimize kirli tişörtler attık çünkü Sami’nin nasıl koktuğunu öğrenmek istiyordum. “Feromonların tadını çıkar,” diye yazdı. Gömleği tatlı ve tanıdık kokuyordu. Kokusunu kaybedene kadar yastığımın yanında uyudum. Sonunda yüz yüze tanışıp yatağımda ilk kez öpüştüğümüzde, Sami’nin haftalardır orada olduğunu hissettim. Şimdi, iki yıl sonra, Sami’nin şifonyerimde bir çekmecesi var. Ortalıkta olmadığında ve onu özlediğimde gömleklerinden birini çıkarıp yanıma alıyorum. — Ella Hörmel

bankadan çıkmak zorunda kaldık

Yan yana bankacı olarak çalışan üniversite öğrencileriydik. Eileen benim iğrenç bir geveze olduğumu düşündü. Kibirli olduğunu ve şakalarıma asla cevap vermediğini düşündüm. Bir gün, onun başka bir meslektaşıyla gelecek sömestr için okul malzemeleri toplama konusunda konuştuğuna kulak misafiri oldum. Kendimi davet ettim. Bankanın dışında birbirimizi yeni bir ışıkta görebildik. Eileen çekingendi, kaba değildi. Her zaman pervasız bir soytarı değildim. Dominik mirasımıza güldük ve bağlandık. On sekiz yıl sonra şimdi üç güzel kızla birlikte bankayı ziyaret ediyoruz. — Henry Suarez

Kızımızın düğünü hakkında düşünüyorum

Geçen gün eski kocamı kızımızın düğününde gördüm. Çocuklarımız selamlaşmamızın nasıl gelişeceğini görmek için bizi yakından izlediler. Sarılmak için eğildi; Ona geri sarıldım. Çocuklarım endişelendiklerini söylediler. En çok aramızdaki düşmanlığı hatırladılar. içten içe gülümsedim. Hayır hayır. Artık. Bir şey olursa, hayatımı mahveden ve beni başka bir deneyim yaşamam için özgür bırakan bu adama minnettarım. Evliliğimiz bitmeseydi hayatımın aşkıyla asla tanışamaz ve bugün olduğum kişi olamazdım. — Leslie Cohen