Okuyucuların tıbbi uygulamaları hakkında neleri değiştireceği

Sakaryali

Active member
“Asıl önerim daha çok doktorda geçirilecek zamanın düzenlenmesiyle ilgili: Hastaların ilk muayene için kıyafetlerini çıkarmalarına izin verin. Durup gerçekten düşünürseniz, bir çıplak ve tamamen giyinik bir senaryo, öyle bir güç dengesizliği yaratır ki, bu çok saçmadır.” —Pam Weinstein, Detroit, Mich.

“Tüm tıbbi personelin üniforma giymesini ve hastaların kiminle konuştuklarını hızlı bir şekilde anlamaları için kalp seviyesinin üzerine yerleştirilmiş bir isim etiketi takmalarını tavsiye ederim.” — Pam Horovitz, Mullica Hill, NJ

“Sabit tartımı tekrar düşünün. Boğaz ağrınız olsa bile her ziyaretinizde sizi tartmakta ısrar eden doktorlar için, o tartıyı koridordan çıkarın ve bir muayene odasına götürün. (Doktorlarımdan biri muayene odasında sizi manuel bir terazide tarttıracak ve ardından kaydı bir hemşireye yaptıracak.) Ve birisini tarttıktan sonra hemen kan basıncını ölçmeyin!” — Katherine Stanford, İskenderiye, Virginia .

“Doktorlar geçmişte bilmeleri gereken herhangi bir travma olup olmadığını sorarsa memnun olurum. Açıklamak gerçekten zor ama sorulması, özellikle tıp alanında yarattığı etkiye dair bir farkındalık olduğunu gösteriyor.” — Leah Skrzypiec, Brooklyn, NY

“Bir pratisyen hekim muayenehanesinde gördüğüm ve her doktorun muayenehanesinin her yere yazması gereken bir şey: Bana idrar kabım verildiğinde, bana ayrıca bir parça kağıt ve bir kalem verildi ve kağıdı okumam istendi. örneğimi vermeden önce dikkatlice.” . Kağıtta şöyle yazıyordu: “Herhangi bir istismara maruz kalırsanız, lütfen bu paragrafın yanındaki kutuyu işaretleyin ve idrar örneğiyle birlikte bu kağıdı hemşireye verin. Kutuyu işaretlerseniz, bir doktorla baş başa özel bir görüşme alacaksınız.’” — Dec Crawford, Portland, Ore.

“Bir arkadaşımı Philadelphia’daki büyük bir hastanede radyasyon tedavisi görmeye götürmeyi asla unutmayacağım. Bekleme odası, muhtemelen kanserle savaşan her yaştan insanla doluydu. Beni etkileyen, bekleme odasının kasvetli gri duvarlarıydı. Ressam bir arkadaşım var ve onunla birlikte canlı, canlandırıcı bir duvar resmi yapmaya başlamak istedim; Muhtemelen tutuklanacaktık ama buna değecekti. Doktor muayenehaneleri ve tedavi merkezleri, hastaları yaklaşan tedaviden uzaklaştırmak için parlak renkler ve duvar resimleri kullanarak sakinleştirici, pozitif bir ortam yaratabilir.” — Denice Ferko-Adams, Nazareth, Pa.

“İlk jinekoloğum muayene odasının tavanına ‘Baywatch’ tarzı yakışıklı adamların fotoğraflarını yapıştırmıştı. Harikaydı çünkü içeriden bıçaklanırken size bakabileceğiniz (ve şaka yapabileceğiniz) bir şey verdi.” — Christina Smith Anderson, Brooklyn, NY