ona tek zeytinimi verdim

Sakaryali

Active member
En güzel profile sahipti. Tanıştığımız flört profilini kastetmiyorum. Gerçek yüzünün yanından bahsediyorum. Uzun kahverengi saçlarından düz burnuna, tatlı dudaklarına ve güçlü yuvarlak çenesine kadar yüz hatları karakter doluydu. Ve akıllıydı, konuşma kırıntılarıma komik cevaplar veriyordu.

36 yaşındaydı. Ben 43 yaşındaydım. Los Angeles’ta yeniydi. Dört yıl buradaydım. Yakın zamanda yedi yıllık bir ilişkiden çıktı. Daha önce hiç böyle bir şey yapmamıştım.

Hızlı mesaj alışverişimiz, ertesi Perşembe günü Venedik’te ikindi vakti ayarlanan bir içkiyle sona erdi. O geldiğinde şaşırtıcı derecede temkinliydi, bu da beni biraz gerginleştirdi ve bu beni daha da komik yaptı. Onun beklediği gibi olduğumu sanmıyorum. Instagram’da eski sevgilisinin bir fotoğrafını gördüm. Oldukça yakışıklı ve bakımlı, 20 yaşında gibi saçları vardı.

Portakal şarabı ısmarladı. Cin kokteyli içtim. Onu güldürdüm. Koluma dokundu. Bir portakal şarabı daha ısmarladı. Farklı bir cinim vardı. Artık gergin değildim. Akşam yemeği yemek isteyip istemediğini sordum. O evet dedi.

Sanırım benim için her şeyin başladığı an buydu. Geri dönüşü olmayan duygusal nokta. Rose Bulvarı’ndan yürüyerek Wallflower adlı bir restorana gittik. Kolumu tuttu.

Barda oturduk ve bir süre sonra elimin onun elinde olduğunu fark ettim. Kurslar arasında bir yerde onu yanağından öptüm. Aşk dillerinden bahsettik. bacağına dokundum. Dışarı çıkıp arabasını beklerken öpüştük. Bir an birbirimize baktık ve “potansiyel” ile ilgili bir şeyi doğruladık.

Evde güvende olduğunda bana yazmasını söyledim. Bunu söylemeyi hiç düşünmüyorum.

Mesajına cevap verdim ve onu tekrar gördüğüme sevindim dedim. Cevap verdi: “Ben de xx.”

Üç hafta daha görüşmedik. İş için uzaktaydı. Onu düşünmeye devam ettim.

İnsanlar çok fazla seçeneğimiz olduğunu söylüyor ve bugünlerde flört etmenin sorunu bu. Ama öyle değil. Özel biriyle tanıştığınızda, başka biriyle çıkma fikri tamamen anlamsız, dayanılmaz bir görev gibi gelir.

Bu sıralarda zeytin ağaçtan düştü.

Birkaç ay önce Ojai’deki zeytin ağacını satın almıştım. Yaklaşık iki fit boyundaydı ve hala öyle. Ağaç benim ilk tercihim değildi. Orijinal seçimimi tezgaha getirdiğimde adam “Sana meyve vereni tercih etmez misin?” O kadar güzel değiller ama daha eğlenceliler.”

Bu yüzden ağacı küçük beyaz ve sarı çiçeklerle kaplı pis görünümlü bir ağaçla takas ettim. Onu eski bir pişmiş toprak çömleğe diktim ve bahçeme misafirmiş gibi bir sandalyeye yerleştirdim.

Hiç kendi bahçem olmadı. Son ilişkimden sonra taşındım ve cansız bir beton koridordan yemyeşil bir vaha yarattım. Bana odaklanacak bir şey verdi.

Banklar yaptım, çiçekli sarmaşıklar ve kaktüsler diktim. Yeni bir hayat beslemek iyi hissettirdi. Bir sinek kuşu ziyarete gelirdi. Kelebekler gölgelerde titrerdi. Sabah kahvem ve akşam cin toniğimle orada oturmak benim için ruhani bir deneyimdi.

Her gün ağacımı zeytin için incelerdim. Çiçekleri açtı, sonra döküldü, sonra hiçbir şey olmadı. Ta ki bir sapta minik yeşil bir çekirdek görene kadar.

Önümüzdeki birkaç hafta boyunca zeytinin büyümesini izledim ve başkalarını da görmeyi bekledim. Hiçbiri gelmeyince değerli zeytinimin gece düşeceğinden veya bir veba tarafından yeneceğinden endişelenmeye başladım. Sanki bir evcil hayvanmış gibi koruyucu hissettim.

Ağustos ayına gelindiğinde zeytin bir tırnak kadar büyümüştü. Hasat zamanı geldiğinde bir parti vermeyi hayal ettim. Arkadaşlar gelirdi ve biz koyardık.

Eylül ayında -onunla benim çiftleştiğimiz sıralarda- zeytinin rengi değişti. Yeşilden kahverengiye, siyaha döndü ve pürüzsüz derisi kırıştı ve küçüldü.

Zeytin nihayet düştüğünde, tam olarak ne için olduğunu, neden var olduğunu biliyordum. Metal kapaklı küçük bir kavanoza koyup nedense dondurucuda sakladım.

Cumartesi günü geri geldi ve bir sonraki Perşembe günü buluşmak üzere sözleştik. Onu aldığımda zeytin arabamdaydı. Melrose’da açılan bir galeriye gittik. Bu sefer garip bir ısınma olmadı. Birbirinize karşı hisler beslemeyin.

Sanat hakkında şakalaştık. Akşamı belgeleyen bir fotoğrafçı, bizim fotoğraflarımızı çekmeye devam etti. Sanki ölümsüzleştiriliyormuşuz gibi, bu anın bir nedeni varken saklanıyormuş gibi hissettik.

Galeriden çıkıp bir bistroya gittik. Kolum onun omuzlarındaydı. seninki benim belimin etrafında Karşıdan karşıya geçmek için beklerken onu öptüm. Barda oturduk ve şarap ve küçük tabaklar sipariş ettik. Fiyatlara bakmadım bile. Dikkatini çekmek için, profiline bakmak için her şeyimi verirdim.

Çıplak bacaklarını okşamaktan kendimi alamadım ve elim yine onunkine girdi. Her şey hakkında konuştuk: onun çömlekçiliği, benim marangozluğum, kırık kalpler, ülkenin durumu. İki hayatın kesişmesi için hiç bu kadar mükemmel bir zaman olmamıştı. Tüm hayatı hakkındaki bilgilerimi hızlandırmak için geçmişinin her parçasını hatırlamak istedim.

Onu eve bıraktığımda bana yumurtalarını dondurduğunu söyledi. Enjeksiyonların önümüzdeki birkaç hafta içinde ruh halini etkileyebileceğini söyledi. Sanki beni geleceğe hazırlıyormuş gibi açık sözlülüğü beni rahatlattı ve bir gün o yumurtalardan birinden bir şeyler yapabileceğimizi hayal etmekten kendimi alamadım.

Kül tablasından bardağı alıp eline verdim. Şaka yollu benim spermim olup olmadığını sordu. (Komik olduğunu söyledim.) İlk ve tek zeytinimin hikayesini anlattım ve ona sahip olmasını istediğimi söyledim. Aldığı en güzel hediye olduğunu söyledi.

Bir an ağlayabileceğini düşündüm.

Onu kapısına götürdüm. Hafta sonu yanında kalan bir arkadaşı olduğunu söyledi. Önümüzdeki hafta görüşmek üzere geçici olarak sözleştik. Onun merdivenlerinde öpüştük. Bir an boğazını kokladığımı hatırlıyorum. Yokluğunda izini sürmek istedim. Normalde asla böyle değilimdir. Belki biraz tuhaftı.

Eve gidince ona yazmamı istedi. Eve gitmeden önce ona mesaj attım. Çok ayrı yaşadığımızı düşünmesini istemedim.

Ertesi gün ona arkadaşıyla nereye gideceğine dair bazı tavsiyeler gönderdim. Hepsini sevdi. Pazartesi akşamı hafta sonunu sordum. Bana güzel olduğunu söyledi. Benimkini istedi. Sesi olduğundan daha iyi hale getirdim. Cuma günü izinli olup olmadığını, haftasının nasıl geçtiğini sordum.

Bu mesajı yazarken oturdum. Hayat değiştiren şarkı sözleri gibi geldi.

Ertesi gün öğlen saatlerinde kendimi hayalet gibi hissetmeye başladım. Belki de arkadaşı bir arkadaştan daha fazlasıydı. Belki de önerdiğim restoranlarda romantik zamanlar geçirmişlerdi ve benim mükemmel mekan zevkim onların aşklarını pekiştirmesine yardımcı olmuştu.

Çarşamba akşamı telafi ettim. Kapanışa. Cevap vermesi 84 dakika sürdü.

harikaydım Harikaydım Birlikte geçirdiğimiz zamanı çok sevmişti. Ancak –

Birisi için heyecanlanmanın nasıl bir şey olduğunu bana hatırlattığı için ona teşekkür ettim. Arkadaş olabilir miyiz diye sordu. yapamam dedim

O gece uyuyamadım. Zeytinimi onun alması fikri beni prensesin yatağının altındaki bezelye tanesi kadar heyecanlandırdı.

Ertesi sabah ona mesaj attım. Sadece onu yoldan çekmem gerekiyordu.

“Hey,” yazdım. “Son bir istek. O kahrolası zeytin, eğer hala atmadıysan, çöpe atabilirsin. Garip bir şekilde benim için bir anlamı vardı ve onu sana bu kadar erken vermek yanlış bir karardı. geri istemiyorum Olmamasını tercih ederim.”

Mesajı hafif bir şeyle bitirdim. Dramatik konuşmak istemedim.

Cevap vermedi. Tabii ki değil.

Sorduğum şeyi yapıp yapmadığını merak ediyorum.

Umarım yapmıştır.

Umarım yapmamıştır.