Son dakika Anneler Günü hediyesine mi ihtiyacınız var? Ona haklı olduğunu söyle.

Sakaryali

Active member
Annem pek çok konuda haklıydı: Birini davranışlarını sevmeden de sevebilirsin. Başkasının çocuğunu asla eleştirmemelisin. Göz teması kuramayan eski dostum çok şey sakladı.

Ancak son zamanlarda bu bilgiyi annemle hiç paylaşmadığımı fark ettim. Bu yüzden haklı olduğu zamanların uzun bir listesini yazdım, onu aradım ve okudum.

“Kendime karşı sert olabilirim,” dedi, sesi çatlamıştı. “Bunu duymanın ne kadar iyi hissettirdiğini sana anlatamam.”

Tepkisinden o kadar etkilendim ki, Haberler okuyucularından annelerinin haklı olduğu anları paylaşmalarını istedim. Dünyanın her yerinden 800’den fazla yanıt aldık. Her birini defalarca okudum; Bazen duygularımdan o kadar etkilendim ki bilgisayarımdan uzaklaşmak zorunda kaldım.

Bir Anneler Günü hediyesine ihtiyacınız varsa, annenizin haklı olduğu her şeyin bir listesini yapın ve ona okuyun ya da bir karta ekleyin. Ve annenizi kaybettiyseniz, bir hatırlatma olarak bir liste yapmayı düşünün.

İşte size ilham verecek birkaç okuyucu yanıtı:

Alıntılar netlik ve uzunluk için düzenlendi.

“21 yaşımdayken ilk dövmemi yaptırmak üzereyken, kurnazca onu her gün görmek zorunda olmadığım bir yere yaptırmamı önerdi. Önerisine uydum ve şimdi ön kolum yerine sırtımda biraz utanç verici, düşük kaliteli bir dövmem var. — Amanda Olson, Seattle

“Hemşire olan annem herkesin ilk yardımı öğrenmesi gerektiğini söyledi. Onun tavsiyesine uydum ve o zamanki küçük oğlumda Heimlich manevrası yapmaya karar verdim.” — Karen Russ, Rockford, Illinois.

“Yirmili yaşlarımdayken kesinlikle mutsuzdum ve bir an önce kurtulmak istiyordum. Annem bana kibarca her zaman bir şeye doğru koşmam gerektiğini, ondan kaçmadığımı hatırlattı. – Sheryl Magzamen, Fort Collins, Kolorado.

“Olmak istediğin kişiye uyan niteliklere sahip arkadaşlar seç.” — Seun Sowemimo, Manalapan, NJ

“İlk çocuğumun doğumundan kısa bir süre sonra annem elini koluma koydu ve ‘Tatlım, son nefesini verdin’ dedi. Ve güldü -acı değil, nazik bir şekilde.Sözleri, hayatımın geri kalanını her saniye kaybetme korkusuyla yaşayacağım kadar yakıp kavuran aşkı artık tanımam gerektiği anlamına geliyordu. Bu derin ve anlamlı korkuyu paylaştığımızı bildiğim için ona bağlı hissediyorum.” — Shannon Kilgore, Santa Fe, NM

“Eşlik eden en büyük tek kişi. Tercüme: Yalnız olmak, kötü bir şirkette olmaktan daha iyidir. — Maria Espinosa, New York Şehri

“Başkalarının ne kadar az düşündüklerini bilseydin, senin hakkında ne düşündükleri konusunda bu kadar endişelenmezdin.” — Lisa Horan, Somers, Conn.

“3 yaşımdayken anneme bir kadının anne olması gerekip gerekmediğini sordum. “Hayır, gerek yok” dedi, cankurtaran salıyla ilgili cevabına sarıldım ve hayatım boyunca çocuksuz kaldım.” – Gretchen Williams, Santa Rosa, Kaliforniya.

“Riskli kararlar veya rastgele fırsatlarla karşı karşıya kaldığımda, annem bana her zaman ‘Sadece sor’ derdi. Söyleyebilecekleri en kötü şey hayırdır.’ Bu, hayır demenin acısız olacağı anlamına gelmiyordu, sadece daha önce olduğum yerde olacağım anlamına geliyordu. Randevular, indirimler ve işler hakkında soru sormamı sağlayan tavsiyeler.” — Leah Cheshier, Houston

“Annem 16 yaşımdayken eşcinsel olduğumu söyledi ve ona tersledim. Baskımı gördü, konuyu gündeme getirecek kadar cesurdu ve cinsel yönelimim konusunda haklıydı.” — Oren Livne, Tel Aviv

“Bir keresinde anneme ‘Sen gittiğinde ben ne yapacağım?’ diye sormuştum. “Tam olarak şu anda yaptığın şey” dedi, bu basitliğe şaşırdım. Birkaç kelimeyle bana hayatın devam edeceğini ve benim iyi olacağımı bildirdi. 20 yıl sonra onu hala özlüyor olsam da aynısını kendi kızlarıma da söyledim.” — Mary Ellen Collins, Toronto

Heather Armstrong, hayatını çevrimiçi olarak açıkça paylaştı ve başkalarına da aynı şeyi yapmaları için ilham verdi.

9 Mayıs’ta intihar eden Armstrong, popüler blogu Dooce’da anneliğin zorlukları ve doğum sonrası depresyon hakkında samimi bir şekilde yazdı. 2011 ve 2019’da Armstrong’u canlandıran Lisa Belkin, hayatına ve işine dönüp bakıyor.